Триває цикл вебінарів «Дослідницька доброчесність: цінності та виклики» для молодих учених

Рада молодих учених при МОН
сайт проєкту «Дослідницька доброчесність: цінності та виклики»

Із 1 червня 2020 року стартував проєкт «Дослідницька доброчесність: цінності та виклики» за підтримки Посольства Нідерландів у рамках програми «Культура законності» й за інформаційного партнерства Ради молодих учених Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, громадської організації «Інноваційний університет».

Метою проєкту є популяризація проведення наукових досліджень у чесний спосіб. Серія вебінарів у невимушеній формі із практичними кейсами дає змогу розглянути проблему дослідницької доброчесності з різних ракурсів і запобігти неправильним крокам науковця на шляху до легкого, але безперспективного результату.

Цикл вебінарів «Дослідницька доброчесність: цінності та виклики» включає:

• Вебінар 1: Прояви дослідницької недоброчесності: хто попереджений, той озброєний
  • Вебінар 2: «Хижацькі» видавництва та конференції: зміст неважливий, тільки плати
  • Вебінар 3: Як не загинути в хащах журнальних видань
  • Вебінар 4: Видавнича недоброчесність та маніпуляції з наукометрією: прокачати Хірш і не втратити обличчя
  • Вебінар 5: Плагіат та його похідні: чому відсотки нічого не означають
  • Вебінар 6: Хострайтинг у науці: уникнути не можна користуватись
  • Вебінар 7: Псевдонаука і псевдонауковці – анамнез та діагноз
  • Вебінар 8: Вчимося на помилках: гучні кейси порушення дослідницької доброчесності

12 червня відбувся перший вебінар «Прояви дослідницької недоброчесності: хто попереджений, той озброєний». Він стосувався документів та організацій, що регламентують цінності дослідницької доброчесності. Було розглянуто типи порушень доброчесності в наукових роботах, обговорено гучні випадки зі світової практики.

Другий вебінар «Хижацькі» видавництва та конференції: зміст неважливий, тільки плати» відбудеться 19 червня, початок об 11:00. Реєстрація триватиме до 18 червня, 16:30.