Триває робота над інформаційним ресурсом «Історія наукових шкіл Львівської політехніки»

Оксана Бабенко, Центр комунікацій Львівської політехніки
Андрій Андрухів

Знайти цікаву й актуальну інформацію про наукові школи Національного університету «Львівська політехніка» стало простіше! Активну роботу над цим інформаційним ресурсом провадять у бібліотеці Львівської політехніки.

― Ректор Львівської політехніки дуже шанобливо ставиться до історії і процесу дослідження історії та завжди сприяє в усіх проєктах, які з цим пов’язані. Ще кілька років тому історією наукових шкіл безпосередньо займалися історики університетської профільної кафедри. Працівники бібліотеки в межах своїх компетенцій провадили джерелознавчі дослідження книжкового фонду. Ми аналізували книги в основному довоєнного періоду, вивчали біографії їх авторів і визначали їхню цінність для Політехніки, регіону, чи історії інженерної науки. Поступово отримані результати й накопичений матеріал вирішили оприлюднити. У цьому є гостра необхідність, адже у біографіях деяких науковців Львівської політехніки є відмінності та різночитання в життєписах, а представити потрібно достовірну інформацію. А тоді визріло питання про форму представлення цієї інформації, ― розповів Андрій Андрухів, директор Науково-технічної бібліотеки Львівської політехніки.

Таку платформу для представлення історичної інформації знайшли. Нею стала «Енциклопедія Львівської політехніки». Саме там розпочато публікацію досліджень.

― Ми почали свою роботу із знаних колись ректорів, розширюючи та доповнюючи інформацію, яка існує в «Енциклопедії Львівської політехніки. Перша постать це ― Роман Ґостковський ― науковець у галузі залізничного транспорту. Шляхом вивчення історіографічних джерел визначили коло його учнів, доповнили професійну біографію доступними в мережі оцифрованими документами, уклали бібліографію праць із зазначенням наявних у нашій бібліотеці джерел, доповнили життєпис усією доступною інформацією та ілюстраціями. Потім розпочали роботу над постаттю ректора Едґара Ковача. Загалом нині ми використовуємо платформу від Вікіпедії ― «Енциклопедія Львівської політехніки». Можливо, надалі будемо шукати інші технічні можливості.

Після завершення останніх редагувань у ресурсі інформація буде доступна за посиланням http://wiki.lp.edu.ua/.

Цікаво, що ця праця має свій початок, але не матиме кінця.

― Наша дослідницька робота не завершиться. Вона започаткована і вже переросла у проєкт «Відомі випускники Львівської політехніки» у співпраці з кафедрою історії, музеєзнавства та культурної спадщини й Центром комунікацій. У нас триває широка джерелознавча діяльність з історії інженерної освіти і науки та біографістики, здобувається нова інформація. Внаслідок цього я бачу сенс у продовженні цього проєкту. Попереду дослідження наступних періодів, наприклад, початку функціонування Львівського політехнічного інституту. Перші спроби ми вже зробили – в «Енциклопедії» опублікували біографічну статтю про основоположника Львівської школи досліджень напівпровідникових матеріалів Олександра Андрієвського, ― наголосив Андрій Андрухів.