«Талібан» повернувся: чи відвернеться світ від проблем України? Аналітика від завідувача кафедри міжнародної інформації

Кафедра міжнародної інформації Львівської політехніки
Заставка до матеріалу

Трагічні події в Афганістані й падіння прозахідного уряду, безперечно, затьмарять інші питання інформаційного та політичного порядку денного світу в найближчій перспективі, принаймні в західних суспільствах. Погіршення безпекової ситуації в Афганістані продемонструвало й недооцінку з боку міжнародного співтовариства негативних сценаріїв розвитку після виведення американських військ.

«Попри майже блискавичне захоплення залишків провінційних центрів та самої столиці Кабула, які формально перебували під впливом обраної більшістю мешканців Афганістану та визнаної міжнародним співтовариством офіційної влади країни, на талібів вже зараз чекають серйозні випробування. Найперше вони зумовлені строкатою етнічно-племінною структурою населення Афганістану та нетривалістю союзів на рівні окремих вождів чи командирів збройних загонів. Похідним та вже навіть зараз відверто загрозливим до конгломерату сил, що отримав владу та подається для широкого загалу як таліби – учасники збройного руху випускників мусульманських релігійних шкіл (медресе) в Афганістані та Пакистані, стає організацію збройного опору таджиків на чолі з сином легендарного лідера афганських моджахедів Ахмад Шаха Масуду у Панджшенській долині», – пояснює Василь Гулай, доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри міжнародної інформації Львівської політехніки.

Докладніше – на сайті «Дивись.info».