Створено каталог українських освітніх програм у сфері штучного інтелекту: п’ять із них діють у Львівській політехніці

За матеріалами сайту Міністерства цифрової трансформації
схематичне зображення штучного інтелекту

Міністерство цифрової трансформації України розробило каталог освітніх програм для вступників університетів з інформацією про підготовку фахівців у галузі штучного інтелекту. В каталозі – аналіз даних, машинне навчання, комп’ютерний зір, розпізнавання образів, обробка природної мови. Заклади освіти можуть знайти аналогічні програми, партнерів-роботодавців, меценатів та студентів.

Програми сформовані за критеріями:

• мінімальна кількість кредитів ECTS за спеціалізованими курсами: 40 для бакалаврату і 2-річної магістратури або 30 кредитів для 1,5-річних магістерських програм;
  • проходження перевірки експертами комітету з питань розвитку сфери штучного інтелекту на предмет відповідності критеріям, наявності необхідної інформації та відповідності спеціалізованих курсів тематиці штучного інтелекту.

Заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що нові цифрові професії – один із пріоритетів Мінцифри.

– Створенням сайту з освітніми програмами в сфері штучного інтелекту ми робимо внесок у розвиток нових цифрових професій. Ми хочемо привернути увагу абітурієнтів до цього перспективного та цікавого напрямку. Ми також хочемо привернути увагу освітніх установ, щоб вони утворили певне ком’юніті в сфері штучного інтелекту та стимулювали один одного розвивати власні освітні програми. Мінцифра готова виступати майданчиком та інтегратором для всіх, хто навчає новим цифровим професіям, – заявила Валерія Іонан.

Каталог освітніх програм у сфері штучного інтелекту

За п’ятьма з наведених у каталозі програм навчаються в Інституті комп’ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка»:

• бакалаврат:
    • Комп’ютерні науки;
    • Системний аналіз;
  • магістратура:
    • Системи штучного інтелекту;
    • Системи і методи прийняття рішень;
    • Аналіз даних.