Національний університет «Львівська політехніка» є партнером проекту програми «Еразмус+ КА1 – Міжнародна кредитна мобільність» з Університетом Кінгстона (Kingston University London). Відповідно до умов проекту студенти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» кафедри менеджменту і міжнародного підприємництва Львівської політехніки мають можливість навчатись один семестр в Університеті Кінгстона упродовж 3,5 місяців 2018/2019 навчального року.
Серед студентів було відібрано 6 найбільш вмотивованих, серед них і Віта Наконечна.
– Поїхати на навчання в Лондон колись здавалось недосяжною мрією, проте на даний момент я студентка Kingston Business School London за програмою Erasmus+.
Хочу трішки розказати про навчання в Кінгстоні. Перш за все варто відзначити, що студенти тут вчаться застосовувати свої знання на практиці. В Лондоні наші проекти полягають не в кількості сторінок, а якості і доцільності написаного тексту. Також тут дуже строго ставляться до плагіату. Спочатку ми читаємо багато статей, аналізуємо дані і на основі цього пишемо наші роботи. Кожна лабораторна робота роз’яснюється так, щоб 99% студентів розуміли і самостійно змогли її виконати, а в подальшому застосувати ці підходи та методи на практиці.
Викладачі проводять інтерактивні лекції з дискусіями, кейсами, відео і презентаціями. Студенти не витрачають час на переписування з слайду те, що вони можуть за 3 секунди загрузити собі на телефон з Canvas, куди викладачі завантажують всі матеріали, пов’язані з навчанням. Викладачам і студентам легко співпрацювати, оскільки в одних є бажання навчити, а в інших навчатись. Кожен розуміє для чого він тут і робить все, щоб стати кращим, ніж мільйони інших економістів по світу. Для цього в університеті є багато можливостей. Наприклад, «bright ideas», де студенти представляють свої ідеї, які оцінюються як викладачами, так і успішними бізнесменами. В результаті студенти отримують грошові винагороди для розвитку свого проекту.
Також є багато інших цікавих речей, які полегшують студентам життя. Наприклад, для того щоб взяти книжку в бібліотеці не потрібно стояти в черзі. Можна просто обрати необхідну літературу, самостійно відсканувати, приставити свій студентський і все, книга вже на твоєму акаунті. Якщо на книгу немає черги, то автоматично щотижня продовжується абонемент. Всі оповіщення приходять на студентську пошту з номером студента і доменом університету. Якщо книгу не повернути вчасно, знімається пеня. Знаєте скільки часу потрібно витратити, щоб повернути книжки? Три секунди думаю буде достатньо, щоб просто поставити її в self-return машину.
Також є багато простору, де студенти можуть вчитись. Є зони тихого навчання, кімнати для групових завдань, зали з комп’ютерами і кафе, які працюють цілодобово.
Також є багато ксероксів, принтерів і сканерів. Можна запустити друк з свого комп’ютера, підійти до машини, приставити свій студентський і все надрукується. Як на мене, то це дуже зручно і немає черг.
Ще однією зручністю є те, що в кожного студента є personal tutor, який допоможе розібратись в всіх питаннях, пов’язаних з навчанням.
Також в бібліотеці є люди, які чекають на тебе, щоб переглянути твою роботу, виправити помилки, оцінити структуру і перевірити посилання.
Крім того, кожен студент має можливість вивчати будь-яку мову. Варто лише витратити кілька секунд, щоб зареєструватись на курс. До прикладу, я взяла курс Academic Writing і Business English.
Також цікаво, що при перевірці іспиту викладач не знає чия це робота і може об’єктивно оцінити написане. Індивідуальні роботи та курсові перевіряються двома викладачами університету, а також незалежним експертом з іншого освітнього закладу, щоб переконатись, що робота студента оцінена об’єктивно. Це виключає можливість корупції. Все що потрібно від студента – це загрузити роботу на Canvas і чекати результати.
На завершення хочу сказати, що дуже тішусь, що навчаюсь саме на кафедрі ММП, адже наші викладачі справді стараються дати студентам можливість розвитку та навчання у престижних іноземних ВНЗ. Надіюсь такі програми будуть популярними, а ще більше хочу, щоб Політехніка стала університетом, куди студенти зі всього світу захочуть приїхати на навчання.
![Студенти кафедри ММП на навчанні у Великобританії: Віта Наконечна](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/10/para/gallery/0-02-04-4b2fa4f1a564ddd6737caf7c60ae7cebcbb62925fbfc0127791d755cfbb476011c6d9534b24ec6t1.jpg?itok=uuBBTsl0)
![Студенти кафедри ММП на навчанні у Великобританії: Віта Наконечна](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/10/para/gallery/0-02-04-3b86debea170c2dbc444c25f54c201484ca165b34ce7cb5100330a9773bcd5691c6d9534b245b31.jpg?itok=nUXsICnS)
![Студенти кафедри ММП на навчанні у Великобританії: Віта Наконечна](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/10/para/gallery/0-02-04-4b2fa4f1a564ddd6737caf7c60ae7cebcbb62925fbfc0127791d755cfbb476011c6d9534b24ec6.jpg?itok=VjySNdW9)
![Студенти кафедри ММП на навчанні у Великобританії: Віта Наконечна](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/10/para/gallery/0-02-04-5b088d4f687fb2c917e7ab83ad2b36066ef6d878941e4929ccd0ef54101fe8a91c6d9534b2453d1.jpg?itok=GUm6HASY)
![Студенти кафедри ММП на навчанні у Великобританії: Віта Наконечна](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/10/para/gallery/0-02-04-5cd00d3a3c9dc6b795f34378e78c325ca6fc149bb752595578ee8c6334ffdcbe1c6d9534b2449d.jpg?itok=ySHsK0kp)
![Студенти кафедри ММП на навчанні у Великобританії: Віта Наконечна](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/10/para/gallery/0-02-04-06b314ce4d806fa61dacc839ec2b157b77e95dc7f34ad5b62aa0b0b1d9ffad001c6d9534b3b9b9.jpg?itok=6we-3YRU)
![Студенти кафедри ММП на навчанні у Великобританії: Віта Наконечна](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/10/para/gallery/0-02-04-9c6ef642eede44ab4c658804de41d6c5e038225f749dd6d5a6994c3326655c651c6d9534b24789.jpg?itok=HJCgrR-u)
![Студенти кафедри ММП на навчанні у Великобританії: Віта Наконечна](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/10/para/gallery/0-02-04-69ee7c4dbce824dae60b98fe526ae07a0326bbf62bb85cb442fdefa85ca263801c6d9534b24613.jpg?itok=bXaGtQ1t)
![Студенти кафедри ММП на навчанні у Великобританії: Віта Наконечна](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/10/para/gallery/0-02-04-2377fbf959e5d30e5027661ef3280d0fb86718718a1b606fa442e746c4fba8431c6d9534b246d0.jpg?itok=wxanTecS)
![Студенти кафедри ММП на навчанні у Великобританії: Віта Наконечна](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/10/para/gallery/0-02-04-c9e11a45d413f945004ab0e62dd3046b232684a0276f72773a01dc8926a135721c6d9534b24747.jpg?itok=Ux9r00o8)
![Студенти кафедри ММП на навчанні у Великобританії: Віта Наконечна](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/10/para/gallery/0-02-04-cbc3902e3b285da1180692b73e125b12792e3c00fa08ba279f2cbc5f34ccce1a1c6d9534b2473e.jpg?itok=cxxfTGp_)
![Студенти кафедри ММП на навчанні у Великобританії: Віта Наконечна](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/10/para/gallery/0-02-04-d7e1dce8628a25605ae70c2d7db37ecf154d42daba561ff3118ee445e93f7ba11c6d9534b2471f.jpg?itok=ge6Ea9Fw)
![Студенти кафедри ММП на навчанні у Великобританії: Віта Наконечна](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/10/para/gallery/0-02-04-e29f7052014d31b302b2209dd68c334e65106e57d440d7d02587c7cb92fbbfe71c6d9534b2447f.jpg?itok=65quq6_h)
![Студенти кафедри ММП на навчанні у Великобританії: Віта Наконечна](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/10/para/gallery/0-02-04-edc04f1e4b90d5603bdfdb56844460d2ac905a9580d47ba0142e2be5f87950651c6d9534b24425.jpg?itok=-TkqYYmk)
![Студенти кафедри ММП на навчанні у Великобританії: Віта Наконечна](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/10/para/gallery/0-02-04-f06c2d7fc6b5e37161b9db91aaaaef85d3a6290456bfe2c0b4a6415d648c3dd41c6d9534b2452c.jpg?itok=nLs4CxMv)