Студенти ІЕСК вивчатимуть системи автоматизації «розумного» будинку з новим лабораторним обладнанням

Кафедра автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій
Лабораторний стенд з вивчення систем керування «розумним» будинком

До початку нового 2022/2023 навчального року в лабораторії кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій Інституту енергетики та систем керування Львівської політехніки встановлено новий лабораторний стенд з вивчення й дослідження систем керування «розумним» будинком. Обладнання розроблено за активної участі та спонсорської допомоги випускників кафедри.

Освітня програма бакалаврського рівня підготовки за спеціальністю «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» містить вибірковий блок «Інформаційні технології комп’ютерно-інтегрованих систем керування», частина дисциплін якого присвячена вивченню систем керування «розумним» будинком. Тому розроблений лабораторний стенд буде застосовано під час вивчення таких дисциплін, зокрема предметів «Технічні засоби автоматизації систем життєзабезпечення», «Інформаційні технології розумного будинку», а також під час виконання студентами курсових проектів та бакалаврських кваліфікаційних робіт.

Метою створення лабораторного стенду є наочне подання типових рішень з розроблення систем керування «розумним» будинком із застосуванням сучасних технічних засобів, а також інформаційних та мережевих технологій. Зокрема, стенд дає можливість вивчати приклади реалізації технологій інтернету речей (IoT) для віддаленого доступу до системи керування зі смартфону чи планшету через спеціалізовані вебінтерфейси технічних засобів автоматизації.

Для реалізації поставленої мети під час розробки лабораторного стенду застосовано технічні засоби автоматизації із вбудованими інтерфейсами бездротових технологій передавання даних Wi-Fi, ZigBee, а також дротових – Ethernet та KNX. Окрім цього, використано й технічні засоби, за допомогою яких реалізовано захист електрообладнання систем життєзабезпечення.

Проектування, виготовлення та налагодження стенду виконано за участю випускників кафедри Віктора Джигирея, Андрія Михальського, студента третього курсу бакалаврського рівня підготовки Олександра Лум’яника під керівництвом старшого викладача кафедри Ігора Костика.

Окремо варто висловити подяку й партнерам, які долучилися до створення стенду через надання матеріалів та частини обладнання для виконання монтажних робіт, зокрема компаніям «Робітня» (м. Львів) та «Добрі меблі» (м. Калуш).