Студенти ІБІС та ІГДГ зі старшим викладачем катедри української мови відвідали Музей історії Львівської політехніки

Катедра української мови Львівської політехніки
Фото з відвідин музею

Студенти Інституту будівництва та інженерних систем (група БД-101) та Інституту геодезії (група ЦЗ-11) зі старшим викладачем катедри української мови Володимиром Дяковим відвідали Музей історії Львівської політехніки. У музеї зберігається багато цікавих пам’яток (приладів, світлин, документів тощо), що стосуються створення й розвитку найстарішого технічного університету в Україні та одного з найстаріших університетів у Європі – Львівської політехніки.

Студентів особливо зацікавили матеріали музею, зокрема, що пов’язані із заснуванням освітнього закладу (1816 рік), інформація про колишніх студентів, випускників і викладачів Львівської політехніки, їхні вагомі здобутки та місце в розвитку української та світової науки.

Екскурсію провела провідний фахівець музею Соломія Харамбура. Про незабутні враження від екскурсії свідчать, зокрема, такі відгуки студентів:

«Екскурсія, присвячена історії нашого університету, була неймовірно цікавою. Екскурсовод детально розповіла про його заснування, головні етапи розвитку та видатних особистостей, які зробили вагомий внесок у його становлення. Ми відвідали Музей історії Львівської політехніки та актову залу, які створили особливу атмосферу екскурсії. Зокрема, вразила розповідь про знамениті дослідження, проведені у стінах університету, і їхній вплив на науку. Ця екскурсія допомогла глибше зрозуміти традиції та цінності нашого навчального закладу, а також викликала гордість за те, що ми є його частиною. Рекомендую всім студентам взяти участь у таких заходах!» (Роман Паньків, група БД-101).

«Актова зала Національного університету «Львівська політехніка» – це місце, яке залишає глибокі враження. Вона вражає не лише своєю архітектурною красою, а й атмосферою, що сповнена духу історії та наукових досягнень. Ця зала є справжньою перлиною Львова, де гармонійно поєднані класичний стиль і сучасні технології. Зала прикрашена 11-ма написаними олiєю картинами, створеними у 1880-х роках видатним польським художником Яном Матейком. Інтер’єр залу виконаний у стилі неоренесанс з багатим оздобленням – величні колони, розкішні ліпні деталі, велика кришталева люстра та вітражі, які додають особливого шарму. Акустика зали дуже якісна, що робить її ідеальним місцем для концертів, лекцій та інших масових заходів.

Відвідування актової зали – це завжди свято для душі, адже тут регулярно відбуваються наукові конференції, урочисті події та культурні заходи. Це місце, де сповна відчувається дух Львівської політехніки та багаторічна історія університету. Залишилися тільки найкращі враження, і я щиро рекомендую відвідати це місце всім, хто хоче відчути велич і багатство культурної спадщини Львова.

Зала Захарієвича у Львівській політехніці – це унікальне місце, яке варто відвідати кожному, хто цікавиться архітектурою та історією. Ця зала є справжнім свідченням майстерности архітектора Юліана Захарієвича, який створив її як частину архітектурного комплексу університету. Вона відома своєю величчю та деталізованим оформленням, що вражає з першого погляду. Інтер’єр зали дуже атмосферний, з високими стелями, великими вікнами та розкішною ліпниною, яка переносить відвідувачів у минулі епохи. Особливо захоплюють численні деталі – від майстерно оздоблених дерев’яних панелей до розкішних світильників, які додають простору величі. Тут кожен елемент продуманий до найдрібніших деталей, що створює гармонійне поєднання краси та функціональности. Зала Захарієвича – це також місце, де часто відбуваються важливі події, наукові конференції, лекції та виставки, що робить її не лише історичною, а й живою та актуальною частиною культурного життя університету. Під час таких подій можна відчути особливу атмосферу, де поєднуються минуле й сучасність. Відвідування Зали Захарієвича – це надзвичайний досвід, який дозволяє оцінити велич історії та архітектурну майстерність. Рекомендую кожному відчути цю атмосферу та насолодитися справжньою перлиною Львівської політехніки. Отже, ця екскурсія дала змогу зрозуміти і побачити усю велич Львівської політехніки. Думаю, що ми побачили лише її маленьку частинку. Завдяки цій екскурсії у нас з’явилось бажання відвідати нові таємниці університету!» (Захар Ліщук, група ЦЗ-11).

Щиро дякуємо Соломії Харамбурі за надзвичайно пізнавальну та цікаву екскурсію!

Фото з відвідин музею Фото з відвідин музею Фото з відвідин музею Фото з відвідин музею