Студентка кафедри МІ Руслана Медянська: «Ukrainian Renaissance була чудовою можливістю для обміну ідеями щодо відбудови України»

Кафедра міжнародної інформації Львівської політехніки
Фото з конференції

20–21 липня 2024 року у Львові відбулася Міжнародна конференція Ukrainian Renaissance, присвячена повоєнній відбудові України та ролі молоді в цьому процесі. Своїми враженнями про захід, організований інституціями «Українські студенти за свободу», European Students For Liberty та Liberální institut, поділилася студентка групи МІ-31 кафедри міжнародної інформації Інституту прикладної математики та фундаментальних наук Львівської політехніки Руслана Медянська:

– Упродовж двох днів учасники конференції мали можливість спілкуватися з українськими та іноземними експертами, досліджувати питання української стійкості, а також обговорювати реформи, які наша країна може впровадити вже зараз, щоб зміцнити економіку та стати провідним політичним гравцем у Європі. Ці обговорення є надзвичайно важливими, оскільки допомагають зрозуміти подальші кроки в умовах війни, в яких ми досі навчаємося жити.

Крім того, у мене була можливість взаємодії як зі спікерами, так і з іншими відвідувачами: лідерами думок, політиками, економістами, активістами, журналістами, бізнесменами, а також українськими та іноземними студентами. Серед спікерів конференції були відомі особистості:

• Марія Мезенцева, народна депутатка України, голова української делегації в ПАРЄ;
  • Мар’ян Заблоцький, народний депутат України, економіст;
  • Зоряна Скалецька, міністерка охорони здоров’я України (2019–2020);
  • Грег Пятковскі, президент Польської ради підприємців;
  • Крістіан Насулеа, директор Institute of Economic Studies (Румунія);
  • Ремігіюс Шимашюс, старший радник в Centenary Policy Institute, колишній мер Вільнюса та ексміністр юстиції Литви;
  • Деніел Фрімен, головний редактор Institute of Economic Affairs, випускник Оксфордського університету;
  • Фелікс Хосе, засновник EGO Institute і CEO Clear Conscience (Німеччина);
  • Андреас Юргенс, генеральний директор Freedom Today Network (Німеччина);
  • Роман Янів з Open Minds Institute;

і багато інших.

Упродовж конференції Ukrainian Renaissance мала чудову можливість відвідати багато цікавих лекцій. Особливо мені запам’ятались такі:

• How the Russian Threat Manifests Around Europe;
  • Reformation in Ukraine – What to Do and How to Do It;
  • Ukraine – Open for Business;
  • Media, Governments, Sanctions, War: How the World Is Changing Today;
  • Building Bridges: Ukraine’s Path to the EU;
  • How to Recognise Russian Narratives and How Not to Repeat Them;
  • Who Is Ludwig von Mises? One of the World’s Greatest Economists, Born in Lviv.

Кожна з цих лекцій надавала цінну інформацію та нові перспективи щодо повоєнної відбудови України й ролі молоді в цьому процесі. Конференція Ukrainian Renaissance була чудовою можливістю для обміну знаннями та ідеями щодо відбудови України після війни.

Фото з конференції Фото з конференції Фото з конференції