Студентка ІКНІ Софія Кардаш про здобуття стипендії від Благодійного фонду «Кларіна» та Центру соціальних історій (США)

Анна Зіганшина, Центр комунікацій Львівської політехніки
Софія Кардаш

Нещодавно шість студентів Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка» здобули індивідуальні стипендії від Благодійного фонду «Кларіна» та Центру соціальних історій (США). Серед них – успішна студентка групи ПЗ-26 Софія Кардаш.

― Чому ви вирішили навчатись у Львівській політехніці і як обирали спеціальність?

― У зв’язку з повномасштабною війною під час вступу я орієнтувалася лише на навчальні заклади, які розташовані на заході України. Також я цікавилася відгуками про різні спеціальності в тутешніх університетах. Львівська політехніка вразила мене своїми сучасними інтердисциплінарними навчальними програмами та курсами, підтримкою у працевлаштуванні, високоякісною освітою й міжнародним визнанням диплома. Саме ці переваги переконали мене обрати цей університет.

Щодо спеціальності, то я зробила свій вибір ще задовго до вступу. Під час навчання в школі мені дуже подобалися математика й інформатика. Після обдумування і ретельного аналізу власних інтересів я зробила висновок, що програмування – саме та сфера, яка справді мені цікава. Коли я побачила, що у Львівській політехніці є спеціальність «інженерія програмного забезпечення», то без вагань надала їй перший пріоритет в електронному кабінеті вступника.

― Які переваги від навчання вже встигли для себе виокремити?

― За весь час свого навчання у Львівській політехніці я виявила кілька вагомих переваг. По-перше, це високий рівень викладання та доступ до сучасних навчальних матеріалів. Викладачі досвідчені й доброзичливі, завжди готові допомогти з поясненням складних концепцій. По-друге, інтерактивність навчального процесу та можливість співпраці з однодумцями на проєктах роблять навчання цікавим і захопливим. Це дає змогу не лише поглиблювати теоретичні знання, а й розвивати навички комунікації та роботи в команді, що важливо в сучасному світі технологій.

― Як можете охарактеризувати ваше студентське життя? Що для вас виявилося найважчим, а що, навпаки, найцікавішим за період навчання в університеті?

― Одна з найважливіших складових студентського життя для мене – можливість спілкування та співпраці з однодумцями й викладачами. Найважчим у процесі навчання стало виконання технічних завдань і подолання складних викликів, проте саме ці труднощі виявилися найважливішими для мого особистого і професійного зростання. На багатьох парах мені доводилося виконувати завдання, спрямовані на розроблення проєктів у команді. В таких ситуаціях я вивчала, як ефективно розподіляти відповідальність, раціонально використовувати ресурси та досягати спільних цілей.

― Що для вас означає здобуття індивідуальної стипендії від Благодійного фонду «Кларіна» та Центру соціальних історій (США)?

― Це є надзвичайно важливим для мене визнанням моїх зусиль і мотивацією до подальшого розвитку. Ця стипендія не лише підтверджує мої академічні досягнення, а й стає справжнім стимулом для самовдосконалення.

Наскільки важливою є підтримка молоді в умовах повномасштабної війни?

― Підтримка молоді зараз надзвичайно важлива. Адже саме молодь відіграватиме ключову роль у відбудові та формуванні майбутнього України. Її ідеї, енергія та креативність є вагомою інвестицією в нашу спільну перемогу.

Програма стипендій від Благодійного фонду «Кларіна» та Центру соціальних історій (США) націлена на підтримку студентів у такий складний період. Ця програма не лише надає фінансову допомогу, а й стимулює молодь до активного навчання та саморозвитку. Ініціатива допомагає студентам залишатися мотивованими та концентруватися на навчанні, незважаючи на військові дії та складні життєві обставини.

― Після закінчення університету чи маєте якісь конкретні плани на майбутнє?

― Наразі мої плани орієнтовані на використання набутих під час навчання в університеті знань та навичок і вдосконалення себе в обраній галузі. Планую шукати можливості для побудови своєї професійної кар’єри, брати участь у проєктах та стажуваннях, які допоможуть мені набути практичного досвіду.