Стартап Cotia львівських політехніків розробляє ШІ-ошийник, який перекладає, що «кажуть» коти

За матеріалами сайту dev.ua
Команда Cotia

Українські стартапери створили ошийник-комунікатор для котів, який за допомогою штучного інтелекту перекладає звуки тварини у зрозумілу для людини форму. Автор і CTO стартапу Андрій Михайлів розповів dev.ua, як це відбувається й коли можна буде придбати гаджет.

Про спікера

Андрій Михайлів має 3-річний стаж як .Net-розробник, працює та вчиться в аспірантурі на кафедрі систем штучного інтелекту Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка». Раніше він навчався на бакалавраті освітньої програми «Інженерія програмного забезпечення» і захищав диплом на тему «Ошийник із мікрофоном для визначення стану кота за голосовим сигналом». Потім була магістратура програми «Системи штучного інтелекту», там уже тема дипломної звучала як «Визначення стану кота за голосовим сигналом».

Зараз, крім роботи і навчання, Андрій працює над дисертацією «Інформаційна технологія визначення фізіологічного стану тварини за звуковими сигналами на основі методів глибинного навчання».

Звідки ідея

Ідея створити ошийник, за допомогою якого можна буде спілкуватись із котами, з’явилась в Андрія ще у 2020 році, коли він писав дипломну. Тоді стартапер зрозумів, що ідея виглядає прибутковою, почав аналізувати дослідження, конкурентів і зацікавленість користувачів у такому продукті.

«У мене дома в селі чотири коти, і я все життя стежив за тим, що з ними коїться, й іноді, власне, не міг зрозуміти, чи з котами все гаразд, адже неможливо бути впевненим у своїх навичках розуміння тварини», – згадує Андрій.

Що таке Cotia

Cotia – це простий комунікатор від кота до власника, який буде перекладати звуки тварини у зрозумілу людині форму.

Він виглядає як комфортний ошийник, що збирає звукові дані з улюбленця. Потім система за допомогою ШІ аналізує звук і видає результат. Процес нагадує роботу фітнес-браслета. Такий пристрій, окрім покращення взаємодії з котом, також може аналізувати довготривалі дані, що дасть змогу стартаперам давати рекомендації, коли треба краще доглянути за твариною.

«Власне, дизайн самого аксесуару ми розробляємо так, щоби він був комфортний тварині, і тестуємо його на наших котиках», – каже Андрій.

Хто в команді

Загалом у команді стартапу п’ятеро людей, також вони найняли кількох студентів-фрілансерів помогти в окремих завданнях. Команда Cotia молода, серед кофаундерів – три третьокурсники бакалаврату «Систем штучного інтелекту» в Національному університеті «Львівська політехніка» – Софія, Іра та Максим, а Олег – першокурсник «Комп’ютерних наук» у Польсько-японській академії (PJATK).

«Загалом ми покриваємо наші мінімальні потреби з розробки пристрою, але якщо є зацікавлені дата-майнери та дата-аналітики – ми були б не проти зв’язатися з ними», – говорить Андрій.


Коли буде Cotia, фінансові питання та плани на майбутнє – на сайті dev.ua.