Розроблений львівськими політехніками застосунок з відстежування стану легень уже можна завантажити

За матеріалами сайту «Суспільне Новини»
Ілюстрація до застосунку Healthy Lung

Як уже повідомляли, працівники Національного університету «Львівська політехніка» розробили мобільний застосунок для дистанційного моніторингу функцій легень. Він називається Healthy Lung і призначений для передачі даних про рівень кисню у крові безпосередньо від пацієнта до лікаря.

Розробник та керівник проєкту – завідувач кафедри електронних обчислювальних машин Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології Анатолій Мельник. Він розповідає, що фінансування Львівська політехніка отримала від Університетського агентства Франкофонії. Над розробкою Анатолій Мельник працював із командою студентів та аспірантів, починаючи з травня.

– HealthyLungs Patient і HealthyLungs Doctor. Здорові легені пацієнта і здорові легені лікаря. Отакі два застосунки. На сьогодні ці засоби передають показники рівня кисню у крові, пульс і частоту дихання, – каже Анатолій Мельник.

Розробник Богдан Гаваньо, асистент кафедри ЕОМ, зазначає, що обладнання тестували на собі. І розповідає про особливості його роботи:

– Ви дивитесь на дані і хочете, щоб лікар теж бачив ці дані. Ви маєте декілька способів. Ви можете безкінечно йому телефонувати, писати (це теж варіант) чи жити з ним. Або можете просто підключити наш застосунок, який буде сам ці дані збирати, сам йому надсилати. І лікар без тривоги заходить у свій застосунок, дивиться список пацієнтів і все, – каже Богдан Гаваньо.

Нову розробку можна вже завантажити із сайту Healthy Lung. Зараз застосунок працює у тестовому режимі.