Розпочався IV Всеукраїнський конкурс на здобуття Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Сергія Кемського

За матеріалами сайту Національного музею Революції Гідності
Ілюстрація до матеріалу

Стартував IV Всеукраїнський конкурс наукових студентських робіт на тему Революції Гідності на здобуття Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Сергія Кемського. Він заохочує студентів вищих навчальних закладів усіх спеціальностей до дослідження Революції Гідності, вивчення її історії, особливостей, здобутків, значення та впливу на різні сфери політичного, суспільного та культурного життя.

Конкурс має на меті активізувати науковий інтерес до подій Революції Гідності, сприяти критичному переосмисленню новітньої історії України та популяризувати уроки, досвід та цінності Майдану серед молоді.

«Наукові роботи – це особливі роботи, що пишуть молоді люди, які ще вчора були дітьми, а сьогодні вони вже студенти, наукові працівники, захисники нашої країни. Важливо те, про що вони пишуть. Як вони оцінюють події Революції Гідності, що відбулися вісім років тому, та як вони бачать наше майбутнє», – сказала Тамара Кемська, мати Героя Небесної Сотні Сергія Кемського. Вона наголосила, що ми маємо пам’ятати про подвиг Героїв Небесної Сотні, які стали на захист нашої незалежності.

У конкурсі можуть брати участь студенти (бакалаври, магістри й аспіранти) як індивідуально, так і у складі авторського колективу, утім не більше двох осіб. Роботи мають бути написані українською мовою і не мати нагород інших змагань.

«Закликаю всіх молодих людей подаватися на конкурс. Це чудова можливість відчути себе серйозним дослідником, роботу якого перевіряють експерти. Також це можливість оцінити та дослідити події Революції Гідності», – поділилася досвідом Анна Лукасевич, переможниця ІІІ конкурсу (третє місце), студентка Національного університету «Львівська політехніка».

Конкурс на здобуття Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Сергія Кемського відбудеться за два етапи. Подати заявку всі охочі мають до 28 лютого 2022 року. Оцінює роботи та визначає переможців журі, до його складу можуть входити наукові, науково-педагогічні працівники, представники благодійних, громадських організацій та інші особи, які мають відповідний фаховий рівень.

Оголошення імен переможців IV конкурсу на здобуття Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Сергія Кемського відбудеться влітку 2022 року. Переможці отримають, зокрема, дипломи та грошові премії: 15 000 гривень за І місце, 7 000 гривень – за ІІ та 4 000 гривень – за ІІІ місце.

Положення про IV конкурс, вимоги, заявка на участь

Докладніше – на сайті Національного музею Революції Гідності.