Проєкт реставрації навчального корпусу № 19 Львівської політехніки увійшов до програми «Велика реставрація»

Кафедра архітектури та реставрації Львівської політехніки
Навчальний корпус № 19

У переліку об’єктів, які увійшли до поданих заявок на відбір до програми «Велика реставрація» від Львівської області – навчальний корпус № 19 Національного університету «Львівська політехніка». Проєкт має назву «Реставрація навчального корпусу Національного університету «Львівська політехніка» (пам’ятка архітектури та історії місцевого значення – будинок Крайового суду, 1891–1895 рр., Охоронний № 4575-Лв) на вул. Князя Романа, 1–3 у Львові».

Проєкт передбачає реставрацію будівлі на вулиці Князя Романа, 1–3, що є частиною історичного кварталу м. Львова, де розміщені навчальні корпуси Львівської політехніки. Пропонована для реставрації будівля розташована на межі території об’єкту світової спадщини ЮНЕСКО «Львів. Ансамбль історичного центру», а саме – у його буферній зоні.

Проєкт покликаний реалізувати:

• першочергові протиаварійні роботи (ліквідація аварійного стану балкону від площі Галицької та скульптурної групи на фронтоні головного фасаду);
  • реставрацію фасадів будівель;
  • реставрацію інтер’єрів (будинок колишнього Крайового суду: зал судових засідань з фойє, кабінет судді, вестибюлі – головний та бічний із скульптурою Феміди, головні сходи, група камер для підсудних у підвальному рівні);
  • реставрацію дахових конструкцій та заміну покриття дахів;
  • впорядкування північного та південного дворів з відзнакуванням мурів костелу Святого Леонарда, консервацію та музеєфікацію підземних просторів крипт цього втраченого костелу.
Навчальний корпус № 19 Навчальний корпус № 19 Навчальний корпус № 19 Навчальний корпус № 19 Навчальний корпус № 19 Навчальний корпус № 19