Професор Ірина Фаріон взяла участь у конференції до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди

Катедра української мови Львівської політехніки
Ірина Фаріон

Доктор філологічних наук, професор катедри української мови Ірина Фаріон взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Григорій Сковорода – український філософ-містик, богослов, поет і педагог (до 300-річчя від дня народження)», що відбулася в актовій залі Львівської політехніки з ініціятиви Всеукраїнського товариства «Рідна школа», Національної Академії педагогічних наук, Департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації та Національного університету «Львівська політехніка».

Філолог представила доповідь «Григорій Сковорода крізь призму національного наративу», де порушено проблему історичної та мовної свідомости Григорія Сковороди крізь призму реконструкції ідей доби ХVIII сторіччя. Показано мовний вибір мислителя як форми пізнього Бароко та наслідку нових колонізаційних суспільно-політичних процесів. Основна ідея доповіді – це реалізація сьогодні основного Сковородинського посилу «Всяк мусить пізнати свій народ і в народі себе. Чи ти рус?... Будь ним…Чи ти лях? Лях будь. Чи ти німець? Німечествуй. Француз? Французюй. Татарин? Татарствуй. Все добре на своєму місці і в своєму лиці, і все красно, що чисто, природно, що не є підробкою, не перемішано з чужим по роду».