Професор Ірина Фаріон виступила з публічною лекцією в Одеському національному університеті імені І. Мечникова

Катедра української мови Львівської політехніки
Скріншот з онлайн-лекції

29 травня 2023 року професор катедри української мови Львівської політехніки Ірина Фаріон прочитала публічну лекцію «Англізми і протианглізми: соціокультурний контекст» на запрошення катедри української мови Одеського національного університету імені І. Мечникова (завідувач – професор Тетяна Ковалевська).

Основна ідея лекції – категоричне несприйняття масованої англіїзації в освітній царині. Ірина Фаріон зазначила, що, «попри мовно-глобалізаційні тенденції, ще нікому не вдавалося впродовж усієї людської цивілізації знищити природне прагнення кожного народу розвивати свою етномовну самобутність в освіті та науці і протистояти не лише соціополітичній експансії чужих мов, але й плекати культуру своєї мови в супротиві до барбаризації та політичного тиску».

Скріншот з онлайн-лекції Скріншот з онлайн-лекції Скріншот з онлайн-лекції