Представниця Львівської політехніки – у ТОП-10 успішних українських вчених-жінок від агентства «Укрінформ»

За матеріалами ІА «Укрінформ»
Галина Клим

За даними Інституту статистики ЮНЕСКО, лише 28% науковців у світі – жінки, в Україні серед науковців – 45% жінок. Наша країна посідає 12 місце в рейтингу за кількістю жінок-вчених серед 41 країни світу.

Українки успішно працюють у різних галузях наук. Найбільше жінок-науковців у галузі суспільних (65,8%), медичних (65,2%), гуманітарних (60,3%) наук. У галузі технічних наук їх всього – 34,1%.

Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ» пропонує ТОП-10 успішних українських вчених-жінок, серед яких є вже давно відомі своїми досягненнями, так і ті, що тільки з’явилися на науковому небосхилі.

• Ніна Вірченко;
  • Елла Лібанова;
  • Нана Войтенко;
  • Ольга Броварець;
  • Марина В’язовська;
  • Галина Клим;
  • Марія Байляк;
  • Валерія Трусова;
  • Оксана Крупка;
  • Катерина Терлецька.

Галина Клим – доктор технічних наук, професор кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології Національного університету «Львівська політехніка», автор понад 280 наукових праць, переможець численних конкурсів.

ТОП-10 успішних українських вчених-жінок