Науковці Університету візьмуть активну участь у публічних «Перших читаннях з історії Володимира»

За матеріалами сайту міста Володимир-Волинського
фото храму міста Володимир-Волинського

25 вересня 2020 року на території пам’ятки національного значення Городище-«Вали» відбудуться публічні «Перші читання з історії Володимира». Суть проєкту полягає у популяризації сучасних наукових знань стосовно мало вивчених аспектів історії міста Володимир-Волинського, яке впродовж тривалого часу виконувало роль одного з історичних центрів Української держави, а на початку XIV століття було фактичною столицею України, з постійним місцем перебування короля Русі та єдиного для всієї держави митрополита.

Понад тисячолітня історія міста ховає в собі чимало загадок та нерозв’язаних історичних проблем, розв’язання яких наближають дослідження багатьох сучасних вчених. Зокрема, поточний стан вивчення різних аспектів історії Володимира демонструватиме презентована під час Читань книга професора кафедри історії, музеєзнавства та культурної спадщини Національного університету «Львівська політехніка» Святослава Терського «Археологія міста Володимира».

Також у програмі заходу тематичні виступи провідних вчених – дослідників історії міста, зокрема Юрія Диби, доктора архітектури, професора кафедри архітектури та реставрації Національного університету «Львівська політехніка», на тему «Історичне тло появи Володимира».

Організатори заходу – відділ культури і туризму виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради, адміністрація Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» та Національний університет «Львівська політехніка».