Львівська політехніка – дев’ята серед вишів, підпорядкованих МОН, із найвищою винахідницькою активністю за 2019 рік

За матеріалами сайту «ЄвроОсвіта»
прапор України над будівлею Політехніки

Державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності» оприлюднило звіт «Промислова власність у цифрах. Показники діяльності у сфері промислової власності за 2019 рік».

Найактивнішими за 9 місяців року були організації, підпорядковані Міністерству освіти і науки України, Міністерству охорони здоров’я України, Національній академії наук України, Національній академії медичних наук України, Національній академії аграрних наук України.

Серед підпорядкованих МОН України закладів вищої освіти з найбільшою кількістю заявок на винаходи Національного університету «Львівська політехніка» посідає дев’яте місце з 79 заявками на винаходи і корисні моделі, піднявшись на одну сходинку вгору порівняно з попереднім звітом.

Заклади вищої освіти, підпорядковані МОН України, з найвищою активністю

1. Національний університет харчових технологій – 243 заявки;
  2. Національний університет біоресурсів і природокористування України – 218;
  3. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» – 196;
  4. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» – 171;
  5. Таврійський державний агротехнологічний університет – 143;
  6. Вінницький національний технічний університет – 109;
  7. Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова – 107;
  8. Одеська національна академія харчових технологій – 94;
  9. Національний університет «Львівська політехніка» – 79;
  10. Ужгородський національний університет – 69.

Водночас у рейтингу за кількістю патентів, отриманих всіма вишами України у 2019 році, Львівська політехніка посідає п’ятнадцяте місце.