Львівська політехніка підписала рамкову угоду про співпрацю із Самаркандським державним університетом (Узбекистан)

Леся Крук, Центр комунікацій Львівської політехніки
онлайн-зустріч за участі Юрія Бобала, Наталії Чухрай, Рустама Халмурадова та  Алішера Курманова

Львівська політехніка збільшує число іноземних студентів. Тому сьогодні у стінах університету відбулася онлайн-зустріч за участі ректора Львівської політехніки Юрія Бобала, проректорки з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Наталії Чухрай, а також ректора Самаркандського університету Рустама Халмурадова та посла Республіки Узбекистан в Україні Алішера Курманова. Під час зустрічі сторони обговорили напрямки співпраці, визначили освітні рівні рамкової угоди, форми співпраці, а також її перспективи. Відтак відбулося підписання рамкової угоди про співпрацю, за якою уже з наступного року студенти з Узбекистану навчатимуться в Україні, а саме у Львівській політехніці.

«У нас наразі підписано понад 200 угод із різними університетами й організаціями різних країн та різних континентів. Але з університетами чи установами Узбекистану до сьогодні, на жаль, не було підписано жодної угоди. Тому ми вирішили цю ситуацію виправити, і написали листа в посольство Узбекистану з пропозицією співпрацювати з нами, і вже згодом отримали позитивну відповідь, – пояснює проректорка з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Наталія Чухрай. – Посол окреслив нам певні напрямки і зазначив, що насправді українські ЗВО слабо співпрацюють із Узбекистаном. Однак попит на освітні послуги в цій країні в десятки разів перевищує пропозиції. Та й система вищої освіти Узбекистану, на жаль, не є на найвищому рівні, а попри це молодь хоче якісних знань. Тому за останні роки вони створювали чимало філіалів, але засмучувало, що не було жодного українського. Відтак це стало причиною до співпраці. Самаркандський університет звернувся до нас із такою пропозицією і ми радо погодилися. З паном послом ми обговорювали можливості та напрямки співпраці, визначили що цікаве їхньому ринку, і нині працюємо над узгодженням планів. Унаслідок, уже з наступного академічного року узбецькі студенти один семестр здобуватимуть фах магістра та аспіранта в Самаркандському університеті, а потім на три семестри приїдуть вчитися до нас», – розповіла проректорка з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Наталія Чухрай.

Згідно з підписаною угодою студенти з Узбекистану матимуть змогу обрати три напрямки співпраці за спеціальностями, а саме: ІТ-технології, геодезія та менеджмент. Угода охоплює лише освітні рівні такі як магістратура та аспірантура, а форма співпраці передбачає програму подвійних дипломів (1+3). У перспективі заплановано відкрити філіал на базі Самаркандського державного університету.

«Сьогодні ми підписали рамкову угоду про співпрацю і наступним кроком буде робота з директорами. Тобто ми організуємо робочі групи, що створюватимуть інтегровані програми, які й розвиватимуть ці напрями співпраці за спеціальностями. Ми маємо що запропонувати іноземним студентам, таким чином хочемо збільшити їхнє число в нашому ЗВО. Бо Львівська політехніка має величезний потенціал, який обов’язково слід розвивати», – додала проректорка з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Наталія Чухрай.

підписання угоди про співпрацю із Самаркандським університетом підписання угоди про співпрацю із Самаркандським університетом підписання угоди про співпрацю із Самаркандським університетом підписання угоди про співпрацю із Самаркандським університетом підписання угоди про співпрацю із Самаркандським університетом