Політехніка і Львівський окружний адміністративний суд підписали Меморандум: нові можливості для практики студентів-правників

Вікторія Бугайова, Центр комунікацій Львівської політехніки
Фото з підписання меморандуму

15 жовтня 2024 року в 19-му корпусі Національного університету «Львівська політехніка» відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між кафедрою адміністративного та інформаційного права Інституту права, психології та інноваційної освіти і Львівським окружним адміністративним судом. Цей документ має на меті вдосконалення практичної підготовки студентів за спеціальністю 081 «Право» та надання їм можливості набути реального досвіду в судовій системі.

На урочистій церемонії були присутні голова Львівського окружного адміністративного суду Олександр Коморний і директор Інституту права, психології та інноваційної освіти Володимир Ортинський. Обидві сторони відзначили важливість цього кроку для наближення освітнього процесу до реальних умов юридичної практики.

Основною метою Меморандуму є вдосконалення практичних навичок студентів за освітньою програмою «Право», забезпечення їхньої професійної підготовки в реальних умовах правової діяльності. Така співпраця також сприятиме розвитку наукової та освітньої діяльності, створюючи можливості для стажування науково-педагогічних працівників і залучення суддів до навчального процесу. У межах співпраці створюється науково-практичний центр на базі суду, який стане місцем проходження студентами практики та стажування, а також осередком науково-дослідної роботи.

Виступаючи перед студентами, голова Львівського окружного адміністративного суду Олександр Коморний наголосив:

— Сьогодні ми підписали Меморандум про співпрацю, і я радий повідомити, що наш суд готовий до співпраці зі студентами Львівської політехніки. Ми відкриті для стажувань, практики та майбутнього працевлаштування.

Також Олександр Коморний розповів що у Львівському окружному адміністративному суді вже працюють семеро випускників університету, які успішно зарекомендували себе на своїх робочих місцях.

Така ініціатива є частиною загальної стратегії модернізації юридичної освіти в Україні, що передбачає впровадження дуальної системи навчання, за якої студенти не лише здобувають теоретичні знання, а й активно взаємодіють із реальним правовим середовищем. Підписання Меморандуму забезпечить студентам Львівської політехніки доступ до практичної діяльності у Львівському окружному адміністративному суді, що сприятиме їхній професійній підготовці й підвищенню конкурентоспроможності на ринку праці. Співпраця між судом і кафедрою також сприятиме розвитку наукової роботи та взаємному обміну досвідом.

Після підписання Меморандуму представникам Львівського окружного адміністративного суду провели екскурсію корпусом, зокрема ознайомили їх з кімнатою судових засідань і презентували статую Феміди — богині права та справедливості.