Побачило світ видання про Стефана Ямпольського: книжкова новинка Видавництва Львівської політехніки

Видавництво Львівської політехніки
Фрагмент обкладинки книжки

Книга присвячена С. М. Ямпольському – українському вченому-економісту, який був ректором (директором) Львівського політехнічного інституту у 1944–1953 роках, в часи сталінського лихоліття.

У «контексті Ямпольського» звучить тема двох воєн – Другої світової і російсько-української ХХІ століття. У життєписі відгалужені сюжетні лінії, пов’язані з іменами Петра Шелеста, Ігоря Курчатова, і навіть Станіслава Уляма. У відтвореній атмосфері 1940–1950-х років проступають риси львівських політехніків того складного часу, і навіть просто згадка їхніх прізвищ – це пам’ять і вдячність.

Видання здійснено у межах проєкту, ініційованого ректором Національного університету «Львівська політехніка» Юрієм Бобалом – серії спогадів про керівників Політехніки радянського періоду і початків Незалежності. Книга про Стефана Ямпольського є п’ятою і завершальною у «ректорському п’ятикнижжі»: раніше побачили світ життєписи Юрія Рудавського, Михайла Гаврилюка, Григорія Денисенка, Миколи Максимовича.

Книжка на сайті Видавництва Львівської політехніки