Пам’яті видатного вченого та педагога: до 100-річчя від дня народження професора Германа Мещерякова

Людмила Поляковська, доцентка кафедри інженерної геодезії
Герман Мещеряков

2024 рік є ювілейним роком для Інституту геодезії Національного університету «Львівська політехніка».

Першим завідувачем кафедри теорії математичної обробки геодезичних вимірів (з 11 листопада 2009 року – кафедра картографії та геопросторового моделювання) з 1969 по 1990 рік був видатний вчений зі світовим ім’ям, математик та геодезист, доктор технічних наук, професор Герман Олексійович Мещеряков. 9 лютого 2024 року йому виповнилось би 100 років.

Професор Мещеряков був чудовим педагогом. Його лекціями з обчислювальної математики та диференціальної геометрії захоплювалось не одне покоління студентів та аспірантів. Але Герман Олексійович відомий не лише як автор 167 наукових праць, восьми монографій та 50 авторських свідоцтв у галузях математики, математичної картографії, космічної та динамічної геодезії, але ще й як засновник Львівської наукової школи у сфері моделювання гравітаційних полів, фігур та внутрішньої будови планет і супутників земної групи за даними космічних досліджень.

Докладніше – у доданому файлі.