Пам’яті першого ректора ТНТУ імені Івана Пулюя професора Олега Миколайовича Шаблія

Ректорат і профком працівників Львівської політехніки
Олег Миколайович Шаблій

31 січня 2016 року на 81-му році життя відійшов у вічність перший ректор Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, академік Академії інженерних наук України, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук професор Олег Миколайович Шаблій.

Перестало битися серце талановитого і чуйного педагога, блискучого організатора освітньої галузі і наставника педагогічних кадрів, відомого вітчизняного вченого в галузі фізики, справжнього патріота України, котрий упродовж тривалого часу очолював Тернопільський національний технічний університет.

Ця втрата для нас, львівських політехніків, особливо болюча і непоправна, оскільки науково-педагогічне життя Олега Миколайовича тісно пов’язане із Львівською політехнікою. Він працював асистентом, старшим викладачем, згодом доцентом кафедри теоретичної механіки Тернопільського механіко-технологічного факультету тодішнього Львівського політехнічного інституту. А з 1985 до 1991 року був очільником Тернопільського філіалу Львівської політехніки.

Завдяки його багатогранному педагогічному й організаторському талантові Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя перетворився в один із найкращих навчальних закладів України. І цим здобув беззаперечний авторитет серед вітчизняного науково-освітнього загалу.

Для всіх, хто знав цю надзвичайно інтелігентну й скромну людину, смерть професора Олега Миколайовича Шаблія відгукнулася гіркотою болю від невблаганної втрати.

Ректорат та профком працівників Національного університету «Львівська політехніка» поділяють скорботу і висловлюють глибоке співчуття родині та близьким нашого вірного побратима – першого ректора Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Олега Миколайовича Шаблія з приводу його передчасної кончини.

Водночас своє щире співчуття ми висловлюємо колективові його рідного університету.

Світла пам’ять про покійного назавжди залишиться в наших серцях!

Ректорат і профком працівників
Національного університету «Львівська політехніка»