Осудний чи неосудний, ось у чім питання: книжкова новинка ІППО і кафедри теоретичної та практичної психології

Видавництво Львівської політехніки
Фрагмент обкладинки книжки

У більшості кримінальних кодексів країн світу визначено, що будь-яка особа підлягає кримінальній відповідальності та покаранню за шкоду, завдану її суспільно небезпечними діями, тільки якщо вона усвідомлювала соціальний зміст і значущість вчиненого діяння та могла регулювати свою поведінку, а не діяла у стані афекту. У монографії кандидата психологічних наук, доцента кафедри теоретичної та практичної психології Ірини Савки розглянуто психологічні й правові аспекти кумулятивного фізіологічного афекту. Автор порівнює застосування цього поняття у правовій традиції різних країн, аналізує різні його трактування та елементи і вибудовує власну струнку теоретичну основу для застосування цього поняття в юриспруденції та кримінальному праві. Проаналізовано врахування цього феномену в сучасній українській правозастосовній практиці й запропоновано новий підхід щодо проведення судово-експертного дослідження, який дасть змогу встановити наявність стану кумулятивного фізіологічного афекту в підозрюваного на момент вчинення злочину.

Висвітлений у монографії матеріал може використовуватись під час лекційних занять із «Кримінального права», «Судової експертизи», «Юридичної психології».

Книжка на сайті Видавництва Львівської політехніки