Опубліковано інтерв’ю доцентки кафедри ТПК Ірини Андрусяк виданню Expres.online

Кафедра теорії права та конституціоналізму Львівської політехніки
Ірина Андрусяк

Попри високий рівень й масштабні інформаційні кампанії щодо розголосу проблеми домашнього насильства, більшість українців і українок все ще не знають, як реагувати, якщо вони стали свідками насильства. Тому найчастіше сусіди або перехожі не втручаються в конфлікти між партнерами або родичами, відтак постраждалі особи втрачають можливість отримати допомогу і залишаються сам на сам із проблемою. Адже бути свідком – це доволі складний моральний вибір, рішення діяти може спричинити свідкові певні незручності: опитування працівниками поліції для складання відповідних документів; необхідність прибути за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду; можливе вороже ставлення до свідка особи, яка вчинила акт насильства або її родичів.

Як правильно трактувати статтю 27 Стамбульської конвенції та що нового принесе в життя українців і українок її ратифікація – на ці та інші запитання відповідала доцентка кафедри теорії права та конституціоналізму Інституту права, психології та інноваційної освіти Львівської політехніки Ірина Андрусяк в інтерв’ю з Іриною Конторських – представницею видання Expres.online. Інтерв’ю опубліковано в тижневому числі газети «Експрес» за 10–17 листопада 2022 року.