Незабаром розпочне роботу Єдина міжвідомча інформаційна система щодо набору іноземних вступників до ЗВО

За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України
Заставка до матеріалу

На Урядовому порталі опубліковано постанову щодо реалізації експериментального проєкту для організації набору до закладів вищої освіти та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства.

З 1 серпня 2021 року розпочинається запуск Єдиної міжвідомчої інформаційної системи щодо набору іноземних вступників до закладів вищої освіти. Перший крок – підключення електронних кабінетів закладів вищої освіти України до Єдиної системи. Для цього закладам вищої освіти необхідно до 1 серпня надати до державного підприємства «Український державний центр міжнародної освіти» потрібні документи.

Для підключення до Єдиної системи та роботи в ній закладам вищої освіти необхідно в повному обсязі внести інформацію на сторінку ЗВО на сайті Study in Ukraine щодо правил прийому, вартості навчання, умов проживання тощо.

За результатами підключення закладів вищої освіти до Єдиної системи іноземні вступники матимуть можливість реєстрації та подання заяв на обрані освітні програми, що за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти є акредитованими, до закладів вищої освіти України, які здійснюють освітню діяльність на підставі відповідних ліцензій.

Нагадаємо, Міністр Сергій Шкарлет наголосив, що одним зі стратегічно важливих напрямів МОН у міжнародному співробітництві є залучення іноземних студентів для навчання в Україні. Наше завдання – не лише ліквідувати будь-які корупційні прояви в процесі набору іноземних студентів, а й створити учасникам освітнього процесу належні умови для навчання та зберегти конкурентні переваги української освіти й підвищувати імідж України на міжнародній арені. Для забезпечення прозорості всіх етапів процесу вступу на навчання (стажування) іноземця або особи без громадянства до закладів вищої освіти України МОН спільно з Мінцифри розроблено відповідний експериментальний проєкт.

Докладніше – на сайті Міністерства освіти і науки України.