Науковці Університету взяли активну участь у Міжнародній конференції «Суспільні трансформації і безпека»

Науково-дослідний центр «Демос» Львівської політехніки
Ілюстрація до заходу

У Львові відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Суспільні трансформації і безпека: людина, держава, соціум». Особливість цьогорічного заходу – змішаний онлайн та офлайн формати комунікації учасників заходу.

72 учасники представляли академічну та університетську спільноту, підприємницький і громадський сектор, зокрема, з Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Сумського державного університету, Університету банківської справи, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету «Львівська політехніка», Львівського торговельно-економічного університету, громадських організацій «Агенція європейських інновацій», «Українська експертна ліга», «Асоціація будівельників «Будіндустрія».

Відкриваючи пленарне засідання, співголова оргкомітету Конференції, керівник Науково-дослідного центру соціальної й демографічної політики та управління «Демос» Національного університету «Львівська політехніка» професор Уляна Садова окреслила тематичні напрями роботи учасників зустрічі, звернула увага на те, що особливістю цьогорічного наукового заходу є наголос на проблематику розвитку дуальної форми вищої і професійної освіти, проєктну діяльність у рамках соціального партнерства університетів, органів влади, громадських організацій і бізнесу.

З вітальним словом до учасників звернулись представники інституцій – співорганізаторів Конференції, зокрема Любомир Пилипенко – директор Інституту адміністрування і післядипломної освіти Львівської політехніки.

Учасники Конференції виступали з доповідями різних тематичних напрямів. Актуальні проблеми соціальної економіки, зокрема, методологічні підходи до вимірювання нерівності у суспільстві, порушили у доповіді доцент кафедри теоретичної і прикладної економіки Національного університету «Львівська політехніка», к.е.н. Тетяна Степура та магістр Віталій Потапенко. Тема виступу – «Методологічні питання вимірювання нерівності в українському суспільстві».

Окрема частина Конференції була присвячена презентації ідей і результатів наукових досліджень у рамках проєктної діяльності.

Керівник НДЦ «Демос» кафедри теоретичної та прикладної економіки Інституту адміністрування та післядипломної освіти Львівської політехніки професор Уляна Садова спільно з доцентом кафедри статистики економічного факультету Львівського університету імені Івана Франка Тарасом Панчишиним презентували Проєкт регіонального розвитку «Розвиток біоекономіки західного регіону україни: виробництво екотари з біодеградабельних полімерів». Цей проєкт з 2021 року реалізується на замовлення Львівської обласної держадміністрації у співпраці провідних університетів – Львівського національного університету імені Івана Франка та Національного університету «Львівська політехніка», ДУ «Інститут регіональних досліджень імені Мар’яна Долішнього НАН України», громадських організацій та зацікавлених підприємств.

Координатор Національного контактного пункту «Інформаційно-комунікаційні технології» Львівської політехніки Іван Кульчицький у своїй доповіді презентував досвід громадської організації «Агенція європейських інновацій» у залученні ресурсів та практиці комунікацій для успішної проєктної діяльності.

Підводячи підсумки конференції, модератори озвучили думки учасників щодо її організації, розміщені у чаті. Усі були одностайні у її добрій підготовці та проведенні. Про актуальність проблематики, рівень доповідей було виголошено багато добрих слів впродовж усієї зустрічі.

Низка запитань учасників конференції залишилися відкритими для майбутніх досліджень та дискусій.

Докладніше про конференцію – у доданому файлі.