На кафедрі інформаційних систем і технологій ІППТ відбулися лекції̈ за програмою Guest Lecturer

Кафедра інформаційних систем і технологій Львівської політехніки
Скріншот з онлайн-лекції

На кафедрі інформаційних систем і технологій Інституту підприємництва та перспективних технологій Львівської політехніки відбулися лекції̈ за програмою Guest Lecturer. Їх провів доктор кафедри інформатики Academy of Silesia (Катовіце, Республіка Польща) Лукаш Валусяк.

Лекції мали науковий характер, тому були запрошені студенти-бакалаври IV курсу та магістри спеціальності «Комп’ютерні науки». Основною тематикою був аналіз і обробка зображень.

Гостьовий лектор розповів про:

• способи побудови цифрових зображень, їхню класифікацію;
  • використання арифметичних операцій середовища Matlab для обробки зображень;
  • використання морфологічних перетворень у середовищі Matlab для обробки зображень;
  • методи сегментації та аналізу пікселів зображення;
  • аналіз медичних зображень з використанням X-Rays.

Особливо цікавим був аналіз медичних зображень, під час якого було показано можливості виявлення хворобливих частин в організмі людини на основі рентгенівських знімків за допомогою розроблених лектором алгоритмів. Зокрема, увагу було зосереджено на вирівнюванні гістограми, бінаризації, морфологічних перетвореннях.

Після проведених лекцій відбулося обговорення й отримано схвальні відгуки учасників.

Викладачі кафедри і студенти висловлюють велику подяку доктору Лукашу Валусяку і чекають на нові зустрічі!