Монографія професора Ірини Фаріон здобула спеціяльну відзнаку у Всеукраїнському конкурсі наукових та навчальних видань

Катедра української мови Львівської політехніки
Фрагмент обкладинки книжки

Монографія професора катедри української мови Національного університету «Львівська політехніка» Ірини Фаріон «Мова: краса і сила: Суспільно-креативна роль української мови в ХI – середині ХIХ століття» (5-те видання. Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2021. 224 с.) здобула спеціяльну відзнаку «Інноваційне видання» у Всеукраїнському (національному) конкурсі наукових та навчальних видань, яке щорічно проводить Сумський національний аграрний університет.

У монографії вперше в українському мовознавстві розкрито взаємини між мовою і людиною, мовою і нацією, мовою і державою в онтологічно-історичному розтині. У праці доведено основну і визначальну суспільно-креативну функцію мови, а також розкрито феноменальність української ситуації, в якій не держава стояла на сторожі мови, а саме мова забезпечила собою всі можливості для відродження нації і держави. Цей феномен розкрито крізь призму метафоричного трактування мови як «краси і сили»: фонетичного благозвуччя і суспільно-креативної ролі в українському націє- та державотворенні.

Монографія розрахована на широкий загал читачів.