МОН розподілило бюджетні кошти між ЗВО України: Львівська політехніка – серед найбільших отримувачів

За матеріалами сайту «24 канал»
Заставка до матеріалу

Міністерство освіти і науки України розподілило 18,8 мільярда гривень бюджетних коштів між вишами нашої держави, які йому підпорядковані.

Очільник Фінансового комітету Верховної ради Данило Гетманцев повідомив, які заклади вищої освіти в Україні отримають найбільше коштів. Це:

1. Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут імені Сікорського» – 1530,9 мільйона гривень;
  2. Національний університет «Львівська політехніка» – 980,1 мільйона гривень;
  3. Національний університет біоресурсів і природокористування – 620 мільйонів гривень;
  4. Львівський національний університет імені Франка – 568,4 мільйона гривень;
  5. Національний авіаційний університет – 498,8 мільйона гривень;
  6. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» – 496,6 мільйона гривень;
  7. Харківський національний університет імені Каразіна – 412 мільйонів гривень.

Гетманцев повідомив, що гроші розподіляли відповідно до п’яти головних показників. Основний критерій розподілу – контингент здобувачів, які навчаються за кошти державного бюджету. Серед інших критеріїв:

• наукова діяльність – кількість коштів (на одного працівника), зароблених від надання науково-технічних, консультаційних послуг або отриманих у формі грантів на наукові розробки;
  • міжнародне визнання – місце в міжнародних рейтингах, участь у європейських проєктах Еразмус+;
  • регіональний коефіцієнт – для підтримки закладів з найбільш вразливих регіонів;
  • працевлаштування – відсоток випускників, які працевлаштовані (за даними Пенсійного фонду).

Варто звернути увагу, що у списку немає традиційного лідера за обсягом фінансування –  Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Як пояснив очільник Освітнього комітету Верховної Ради Сергій Бабак, КНУ – єдиний заклад вищої освіти, що має окремий рядок фінансування у Державному бюджеті.

Докладніше – на сайті «24 канал».

Розподіл видатків Державного бюджету між закладами вищої освіти