Міністерство освіти і науки України опрацьовує питання створення е-платформи для іноземних студентів

За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України
Єдина міжвідомча електронна платформа

Одним зі стратегічно важливих напрямів Міністерства освіти і науки у міжнародному співробітництві є залучення іноземних студентів для навчання в Україні. Станом на 1 січня 2020 року в Україні здобувають вищу освіту 80 470 іноземних громадян та осіб без громадянства.

Однак упродовж останніх двох років Міністерством отримано численні звернення дипломатичних представництв закордонних країн в Україні, народних депутатів України, скарги іноземних студентів щодо неправомірних дій з боку фірм-посередників, що здійснюють набір іноземців для здобуття вищої освіти в Україні. Зі зловживаннями з боку фірм-посередників стикаються і наші студенти за кордоном.

Проблемні ситуації навколо навчання іноземних студентів в Україні висвітлюються у засобах масової інформації за кордоном, що завдає значних іміджевих та репутаційних втрат як закладам вищої освіти, так і Україні загалом.

Саме тому Указом Президента України від 3 червня 2020 року № 210 «Про вдосконалення вищої освіти в Україні» передбачено затвердження Плану заходів щодо популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів. З метою створення прозорого механізму набору іноземців для здобуття вищої освіти в Україні та оптимізації процедури видачі запрошень та отримання візи іноземцями у Плані заходів запропоновано розробку та впровадження міжвідомчої електронної платформи.

22 жовтня 2020 року під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулась нарада з приводу запуску Єдиної міжвідомчої електронної платформи. Денис Шмигаль доручив міністерствам пришвидшити роботу зі створення єдиної міжвідомчої електронної платформи для іноземних студентів, щоб якомога швидше ліквідувати будь-які прояви корупції у цій сфері.

Міністерство наразі створює робочу групу, до якої ввійдуть представники Міністерства закордонних справ України, Міністерства охорони здоров̓я України, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки та Державної міграційної служби України.

Єдина міжвідомча електронна платформа у сфері набору іноземних студентів забезпечить:

  • прозорість інформації на всіх етапах;
  • студенто-орієнтований сервіс;
  • зручність для усіх суб’єктів платформи;
  • чесність-звітність усіх суб’єктів платформи;
  • мінімізацію ризиків нелегальної міграції через «студентський канал», оскільки в платформі будуть відображені усі етапи вступу, в’їзду, навчання, виїзду тощо іноземця в Україні.

Україна була й залишається однією з країн світу з високим рівнем якості освітніх послуг. І лише спільними зусиллями ми можемо зберегти конкурентні переваги української освіти і підвищувати імідж України на міжнародній арені.