Кафедра зовнішньоекономічної та митної діяльності Університету стала членом Української асоціації європейських студій

Кафедра ЗМД Львівської політехніки
Герб Львівської політехніки

Нещодавно кафедра зовнішньоекономічної та митної діяльності Національного університету «Львівська політехніка» стала членом Української асоціації європейських студій (УАЄС).

Це є закономірним результатом активної проєвропейської позиції кафедри, поширення нею знань про Європейський Союз та європейську інтеграцію (зокрема, під час викладання дисциплін «Управління митною діяльністю в умовах європейської інтеграції», «Соціально-економічна діагностика в умовах європейського співробітництва», «Міжнародний бізнес», «Зовнішньоекономічна діяльність підприємств», «Міжнародні організації та транснаціональні корпорації», «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародний маркетинг», «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» тощо), активної участі професорсько-викладацького складу та студентства кафедри у різноманітних заходах євроінтеграційного спрямування (симпозіумах, круглих столах, європейських пікніках тощо).

УАЄС об’єднує викладачів і дослідників європейської інтеграції та має осередки в усіх регіонах України. Президентом УАЄС є професор Роман Петров, завідувач кафедри міжнародного права та спеціальних правових наук Національного університету «Києво-Могилянська академія», голова Центру ім. Жана Моне з європейських студій.

Основною метою УАЄС є сприяння розвитку в Україні міжгалузевих наукових досліджень європейських інтеграційних процесів та захист спільних законних інтересів своїх членів. Завданням Асоціації є сприяння проведенню досліджень і розвитку освіти у сфері європейської інтеграції задля встановлення європейських спільних цінностей в Україні. Асоціація має багаторічний успішний досвід поширення в Україні неформальної освіти і розвитку волонтерства, є найбільш досвідченою громадською організацією з розвитку Євроклубів.

Перевагами членства в УАЄС є:

1. Доступ до інформації:
    • Вісник УАЄС (українською та англійською мовою);
    • Розсилка УАЄС (внутрішні новини);
    • Бюлетень «Європейська освіта».
  2. Професійний розвиток:
    • залучення до успішної проектної діяльності;
    • методична та практична допомога;
    • участь в професійних мережах.
  3. Збільшення впливу й адвокасі:
    • залучення до робочих груп Української частини Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС;
    • участь в експертній роботі УАЄС;
    • консультації та експертиза на регіональному та місцевому рівні.
  4. Участі в заходах:
    • щорічний Конгрес Асоціації;
    • наукові семінари ім. Жана Моне;
    • заходи за поточними проектами УАЄС.
  5. Публікації:
    • у фаховому виданні з євростудій «Європейські студії та право»;
    • на Інтернет-ресурсах УАЄС;
    • у виданнях осередків Асоціації.

Кафедра зовнішньоекономічної та митної діяльності висловлює вдячність президенту УАЄС Роману Петрову та виконавчому директору УАЄС Аліме Асановій за підтримку та сприяння на шляху приєднання до спільноти Української асоціації європейських студій.