Фінансова освіта сьогодні і завтра: на кафедрі фінансів постійно вдосконалюють освітні програми

Кафедра фінансів Львівської політехніки
Ілюстрація до матеріалу

З метою підвищення якості навчання здобувачів вищої освіти на кафедрі фінансів Інституту економіки і менеджменту Львівської політехніки постійно вдосконалюють освітні програми підготовки професіоналів у сфері публічних та міжнародних фінансів, фінансів бізнесу.

Освітні програми аспірантського, магістерського (ОНП і ОПП) і бакалаврського (ОПП) рівнів зі спеціальності «Фінанси, банківська справа і страхування» кафедри фінансів ІНЕМ сфокусовані на підготовку висококваліфікованих управлінців, інноваторів, аналітиків, науковців нового покоління, які здатні приймати науково обґрунтовані фінансові рішення, генерувати оригінальні й ефективні ідеї для побудови фінансових стратегій у динамічному середовищі, інноваційно мислити й організовано діяти у сфері фінансів, банківської справи і страхування.

У цьому контексті проведено зустріч учасників дискусійного клубу на тему «Фінансова освіта: сьогодні і завтра». Серед учасників заходу були представники АТ «Укрсиббанк», АКБ «Львів», групи компаній «Грейдвент», «ЛВЗ», «Кріо-Терм», «Автоматик Сервіс», Sense bank, СК «Велтлінер», Nestle, АТ «АБ «РадаБанк», АТ «ОксіБанк», АТ «АкордБанк», ТзОВ «Львівпідшипник», АТ «Ощадбанк», СК «Дністер», ТОВ «Девелоперська компанія «Моя країна», «Ройал ЛТД», Sense Hub Lviv , «Нова Пей», мережі аптек «Подорожник», компанії «Салон кухонь SOGOR», АТ «Львівгаз», ПрАТ «Добра Вода», АТ «Укргазбанк», АТ КБ «ПриватБанк», PricewaterhouseCoopers та інших компаній.

Відповідно до своїх професійних стандартів розвитку стейкхолдери запропонували гарантам і членам робочих груп освітніх програм врахувати рекомендації щодо розвитку фінансів, банківської справи і страхування.

До початку зустрічі учасникам було запропоновано пройти анкету щодо оцінювання перспектив розвитку фінансової освіти (розробник – доцент кафедри фінансів Павло Гориславець). Серед основних питань:

• оцінювання рівня компетентностей сучасних випускників – економістів/фінансистів;
  • оцінювання рівня затребуваності компетентностей випускників;
  • оптимальний рівень залученості бізнесу до підготовки та підвищення кваліфікації економістів/фінансистів;
  • у яких організаційних формах Ваше підприємство можете брати участь у підготовці фахівців-фінансистів?
  • як зміняться вимоги до випускників-фінансистів через 5–10 років?

та інше.

Для респондентів (22 особи) важливо:

• 73% – теоретичні знання за фахом;
  • 82% – використання інформаційних технологій;
  • 73% – здатність працювати в команді;
  • 77% – відповідальність за результати своєї роботи;
  • 64% – здатність розв’язувати проблеми в сучасних умовах;

та інше.

Впевнені, що результати анкетування і дискусійні обговорення актуальної теми дадуть змогу гарантам, представникам бізнесу, викладачам і здобувачам вищої освіти ефективно інтегрувати інтелектуальний капітал у сферу бізнесу, підготувати якісні кадри для бізнесу та органів влади задля досягнення стратегії розвитку нашої країни.

Інфографіка Інфографіка Інфографіка Інфографіка
Приєднані файли