Двоє політехніків увійшли до складу Освітнього комітету, створеного Львівським ІТ Кластером

Львівський ІТ Кластер
Ілюстрація до матеріалу

Упродовж п’яти років Львівський ІТ Кластер активно розвиває tech-освіту у Львові, відкриваючи нові навчальні програми, лабораторії, простори, організовуючи цікаві лекції та проєкти разом із компаніями-учасницями. Спільними зусиллями вдається реформувати всі освітні ланки у місті: середню освіту, профтехосвіту й вищу освіту. Щороку кількість освітніх проєктів Кластеру збільшується, відповідно, виникає потреба в експертній підтримці та якісній характеристиці наявних та майбутніх ініціатив. Саме тому цього року Львівський ІТ Кластер запускає Освітній комітет.

До комітету долучаться представники основних стейкхолдерів освіти: представники ІТ-компаній та сфери освіти, куди входять керівники навчальних установ, а також освітніх відділів Львівської міської ради та Львівського ІТ Кластеру, які впродовж останніх років активно працюють над розвитком ІТ-освіти у місті.

Основний склад Освітнього комітету:

• Андрій Дворчин, Interlogic, HR директор;
  • Андрій Перемийбіда, SoftServe, керівник центру розвитку талантів;
  • Сергій Щербак, EPAM, керівник освітніх програм в Західному та Південному регіоні;
  • Роман Павлюк, Intellias, VP, Head of Technology Office;
  • Ігор Саламін, PlVision, Head of Human Capital;
  • Євген Сакало, GlobalLogic, керівник університетської програми в Україні;
  • Степан Веселовський, Львівський ІТ Кластер, CEO;
  • Зеновій Верес, SoftServe, Національний університет «Львівська політехніка», керівник освітнього комітету Львівського ІТ Кластеру;
  • Христина Горбась, Львівський ІТ Кластер, керівник освітнього напряму.

Основний склад комітету сформовано із залученням професіоналів, які є найбільшими експертами в освіті. Оскільки команда Кластеру розвиває та вдосконалює навчальні програми в університетах Львова, було прийнято рішення сформувати також додатковий склад комітету. До нього залучені представники сфери освіти й університетів, з якими співпрацює Кластер, щоб розв’язувати питання вишів чи шкіл під час спільних зустрічей і засідань.

Додатковий склад представників освітніх закладів:

• Віталій Кухарський, проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Львівського національного університету імені Івана Франка;
  • Павло Жежнич, проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Національного університету «Львівська політехніка»;
  • Ярослав Притула, декан факультету прикладних наук Українського католицького університет;
  • Зоряна Довганик, начальник управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Головна мета Освітнього комітету – це робота над такими питаннями:

• покращення стратегії розвитку освіти у Львові;
  • залучення експертів з індустрії до викладання та менторства;
  • співпраця з університетами: підтримка чинних програм, залучення нових програм для підтримки Львівським ІТ Кластером;
  • генерування ідей нових проєктів для розвитку освіти;
  • напрацювання системи градації навчальних програм;
  • експертна оцінка пропозицій реформи ІТ-освіти в України від Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства освіти і науки України;
  • експертний контроль імплементації освітніх проєктів Кластеру.

Освітній комітет активно працює над питанням залучення менторів до освітніх програм Львівського ІТ Кластеру. Зовсім скоро відбудеться Програми менторської підтримки.