Дві команди політехніків стали переможцями хакатону, присвяченого післявоєнній відбудові України

За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України
Заставка до матеріалу

Наприкінці 2022 року в Україні відбувся хакатон, присвячений післявоєнній відбудові України – Rebuild Ukraine Hackathon. Організаторами заходу були провідне архітектурне бюро Канади WZMH Architects, науково-дослідницька лабораторія Sparkbird та UA ITHub за підтримки Посольства України в Канаді та Міністерства освіти та науки України.

До участі долучилися близько 100 студентів закладів вищої освіти, що готують фахівців спеціальностей, пов’язаних з архітектурою, інформаційними технологіями та ІТ, зокрема ІоТ (інтернетом речей). На початковому етапі було сформовано 20 команд, які подали свої ідеї та майбутні проєкти на розгляд журі. Як і більшість заходів воєнного часу, хакатон відбувався у форматі онлайн.

Після першого туру відібрали найкращі сім команд-учасників:

• MEVA (Національний університет «Львівська політехніка»);
  • VNTUDevs (Вінницький національний технічний університет);
  • 4 People (Національний університет «Чернігівська політехніка»);
  • Cyberbugs (Маріупольський державний університет (МДУ));
  • iXTF Team 2023 (Національний університет «Одеська політехніка»);
  • Unbroken will (Маріупольський державний університет);
  • Metro Band (Національний університет «Львівська політехніка»).

Призовий фонд у розмірі 5 тисяч CAD (близько 135 тисяч гривень) розподілено серед команд-переможців, але найвагомішим бонусом стане можливість отримати фінансування та підтримку для впровадження власних проєктів.

Наступний хакатон SHEBuilds UA Hackathon заплановано на 5 березня 2023 року для пошуку ідей відбудови України саме від жінок.