Відкрита лекція професора Юрія Гогоці «Двовимірні карбіди та нітриди (MXenes) для передових технологій»

Фрагмент афіші заходу

Шановні науковці, викладачі, студенти та всі охочі!

Кафедра прикладної фізики і наноматеріалознавства Інституту прикладної математики та фундаментальних наук Львівської політехніки запрошує у понеділок, 16 вересня, на відкриту лекцію видатного українсько-американського вченого, директора Інституту нанотехнологій імені Дрекселя і кафедри матеріалознавства та інженерії Університету імені Дрекселя професора Юрія Гогоці на тему «Двовимірні карбіди та нітриди (MXenes) для передових технологій».

MXени (MXenes) – це сімейство двовимірних (2D) карбідів, нітридів, оксикарбідів, карбонітридів перехідних металів і споріднених структур. MXenes відкрили еру атомістичного дизайну 2D-матеріалів. MXenes мають електронні, оптичні, механічні та електрохімічні властивості, які відрізняють їх від інших матеріалів. Багато MXenes є металами, але з регульованою щільністю станів на рівні Фермі, як напівпровідники. Крім того, їх властивості можна налаштовувати за допомогою дизайну та модулювати за допомогою іонотронного підходу, що призводить до проривів у галузях, починаючи від оптоелектроніки, екранування електромагнітних перешкод і зв’язку до накопичення енергії, каталізу та охорони здоров’я. У кількох сферах застосування, таких як екранування від електромагнітних перешкод, MXenes вже перевершили всі інші матеріали. У цій доповіді я обговорю їх масштабований синтез із недорогих прекурсорів, структуру та хімію поверхні MXenes, їхні електрохімічні та оптоелектронні властивості, а також потенційні застосування.

Зустріч розпочнеться о 10 годині в Актовій залі Національного університету «Львівська політехніка» (вул. Ст. Бандери, 12).