Презентація дослідження «Ціннісні орієнтири українських вимушених мігрантів у Іспанії та Польщі»

Афіша заходу

20 червня 2024 року в Залі Захарієвича (аудиторія 214) головного корпусу Національного університету «Львівська політехніка» відбудеться презентація дослідження «Ціннісні орієнтири українських вимушених мігрантів у Іспанії та Польщі». Організатор заходу – Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою.

З моменту повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України мільйони наших земляків опинилися у статусі вимушених мігрантів у країнах Європи. Ця розвідка є першим кроком до розуміння, з яким світоглядом після завершення війни повертатимуться українці на Батьківщину або ж залишаться в країнах, які їх прийняли. Для цього пілотного проєкту було проведено опитування українців, які опинилися у Польщі та Іспанії.

На презентації дослідження «Ціннісні орієнтири українських вимушених мігрантів у Іспанії та Польщі» присутні матимуть змогу довідатися:

• наскільки респонденти задоволені своїм життям у країні перебування та якою є їхня мотивація для підвищення свого соціального становища в суспільстві;
  • як ставиться місцеве населення до українських мігрантів і до кого самі мігранти себе відчувають близькими: чи до громадян країни перебування, чи все ж до українців;
  • якими є загальні соціальні цінності українських вимушених мігрантів;
  • наскільки довіряють вони державним і суспільним інститутам країни перебування та Батьківщини, а також міжнародним організаціям і волонтерським ініціативам;
  • наскільки поділяють українці європейські цінності та асоціюють себе з європейцями, якою є самооцінка наших земляків у зіставленні з носіями західних цінностей та як змінилося їхнє власне ставлення до євроінтеграції;

а також отримати відповіді на багато інших питань.

Запрошеними гостями на заході будуть:

• Наталія Кривда – голова Українського культурного фонду, доктор філософських наук, професорка кафедри української філософії та культури Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
  • Олександр Сушко – виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження», відомий український політолог і громадський діяч;
  • Оксана Юринець – доктор економічних наук, професорка Інституту економіки і менеджменту Національного університету «Львівська політехніка», народна депутатка України VІІІ скликання.

Організатори запрошують усіх, хто цікавиться питаннями міжнародної міграції, цінностей і євроінтеграції, долучитися до обговорення результатів дослідження та дискусії, чим ця розвідка може бути корисною для України.

Для довідки

Дослідження реалізував Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» у партнерстві з Українською асоціацією «Джерело» (Барселона). Проєкт виконано у межах постстипендійної програми стипендіатки Програми Лейна Кіркланда Мар’яни Сорочук (Іспанія). Цю програму адмініструє Фундація «Лідери змін» і фінансує Польсько-американський фондо свободи. На території Польщі сприяння у реалізації дослідження надав Фонд Stand with Ukraine (Варшава), на території Іспанії – Федерація українських асоціацій Іспанії.

Вхід вільний за умови попередньої реєстрації. Початок о 15:00.

Щодо деталей звертатися за телефоном +38(032) 258 01 51 або на e-mail press@miok.lviv.ua.