Панельна дискусія «Діти і молодь під час вимушеної воєнної еміграції: як не втратити, як зберегти?»

Фрагмент афіші заходу

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» вже традиційно став партнером Українського Католицького Університету у проведенні Екуменічного соціального тижня. Цього року захід відбуватиметься у Львові під назвою «Від війни до сталого миру: через справедливість та солідарність» упродовж 4–7 жовтня.

У рамках Екуменічного тижня МІОК проведе панельну дискусію «Діти і молодь під час вимушеної воєнної еміграції: як не втратити, як зберегти?», яка торкається найбільш чутливої сфери України в умовах війни – дітей і молоді, їхньої освіти, психологічного та емоційного станів, збереження української мови та ідентичності, відчуття безпеки й захищеності.

До участі у панельній дискусії запрошено:

• Михайла Винницького – заступника міністра освіти і науки України;
  • Юрія Бобала – ректора Львівської політехніки;
  • Тараса Добка – ректора Українського Католицького Університету;
  • Орисю Демську – д.філол.н., професорку, першу голову-організаторку Національної комісії зі стандартів державної мови;
  • Ростислава Пендюка – голову Комісії Української греко-католицької церкви у справах молоді;
  • Лідію Заблоцьку-Житку – професорку, докторку Інституту психології Академії спеціальної педагогіки імені Марії Ґжеґожевської у Варшаві;
  • Оксану Винницьку-Юсипович – PhD, Почесну консулку Канади в Україні;
  • Ганну Вахітову – PhD, доцентку, викладачку Київської школи економіки, дослідницю Університету Південної Данії.

Разом із представниками Міністерства освіти і науки України, церкви, громадського сектору, науковцями, дослідниками та експертами у сфері освіти, педагогіки, психології, міграції, політики та економіки учасники заходу спробують знайти відповіді на ключове питання дискусії – як не втратити, як зберегти українських дітей та молодь в еміграції у воєнний час та їхню роль в подальшій розбудові України і забезпеченні сталого миру.

Панельна дискусія відбудеться 5 жовтня 2023 року, з 12:00 до 14:00, у залі Юліана Захарієвича головного корпусу Львівської політехніки (м. Львів, вул. Ст. Бандери, 12). Можливий також формат онлайн-участі.

Організатори запрошують освітян, батьків, представників різних середовищ, для яких важливими є питання безпеки, психологічного захисту української дитини та молодої людини.