«І серед горя радіти»: вечір пам’яті Віри Вовк та презентація посмертної збірки письменниці

Афіша заходу

22 березня 2023 року в Актовій залі головного корпусу Національного університету «Львівська політехніка» відбудеться вечір пам’яті Віри Вовк та презентація посмертної збірки письменниці, організовані Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою.

Віра Вовк – видатна українська письменниця, перекладачка та науковиця, яка більшу частину свого життя провела за кордоном, але про рідний край не забувала ніколи. Вона – Українка Бразилії, людина неймовірного оптимізму й працелюбності, а ще – велика подруга МІОКу. Захід до Всесвітнього Дня поезії – «І серед горя радіти…». Пам’яті Віри Вовк – Українки Бразилії» – ода життю сильної жінки, мисткині та наставниці. Спогадами про особливу людину поділяться її друзі, колеги та шанувальники.

На вечорі лунатиме музика і звучатимуть вірші. P&P Quintet Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла (УГКЦ) та струнний квартет «Поліфонія» Народного дому «Просвіта» Львівської політехніки виконають композиції високого стилю, які так любила Віра Вовк.

А друзі письменниці – художник, історик і теоретик мистецтва Роман Яців, настоятель Собору Святого Юра о. Роман Кравчик, культурні діячки Зоя Лісовська та Віра Білевич, письменники Анджей Ходацький і Тадей Карабович (Республіка Польща), директорка МІОКу Ірина Ключковська – поділяться спогадами про свою приятельку, покажуть світлини з приватних архівів і читатимуть її вірші, зокрема з першої посмертної збірки «Героїка». Прозвучать слова ректора Національного університету «Львівська політехніка» професора Юрія Бобала та настоятеля Гарнізонного храму о. Тараса Михальчука.

Організатори запрошують усіх шанувальників поезії Віри Вовк, а також тих, хто хотів би довідатися більше про українську поетку Бразилії, до Актової зали головного корпусу Львівської політехніки і плекають надію, що вечір пам’яті Віри Вовк сповнить силою та завзяттям ніколи не впадати у відчай, надто в цей непростий час московсько-української війни.

Початок заходу о 16:00.

За деталями звертатися на електронну скриньку МІОКу iiec@miok.lviv.ua. ЗМІ просять звертатися на press@miok.lviv.ua та за телефоном +38(032) 258-01-51.