Основи технології вібраційно-відцентрового зміцнення автомобільних дисків та барабанів коліс літаків із кольорових металів та сплавів

Поверхневе зміцнення деталей форми тіл обертання вібраційно-відцентровою обробкою завдяки підвищенню твердості металу та перерозподілу в ньому залишкових напружень забезпечує підвищення у 2-2,5 рази довговічності коліс літаків та транспортних засобів із дисками з магнієвих та алюмінієвих сплавів. Поряд із підвищенням надійності дисків та барабанів така зміцнювальна технологія дозволяє на 15-20% зменшити масу цих деталей, що покращує динамічні характеристики автомобілів, надійність та безпеку транспортних перевезень. Вібраційно-відцентрове зміцнення барабанів і реборд із сплавів АК6 та МЛ-12 було впроваджено у виробництво при виготовленні коліс літаків типу МІГ. Стендові та льотні випробування засвідчили підвищення довговічності коліс у 1,5-2 рази.

Основні переваги
  • підвищення міцності та довговічності коліс транспортних засобів;
  • зменшення маси та матеріаломісткості дисків коліс із кольорових металів та сплавів;
  • покращення динамічних характеристик транспортних засобів;
  • економія кольорових металів.
Вирішує проблеми

безпеки транспортних перевезень

Пропонуємо
розробку технічної документації на технологію і зміцнювальне обладнання; виготовлення експериментальних зразків зміцнювального обладнання.
Право власності
А.с. № 831581
А.с. № 1523317
А.с. № 1773693
Підрозділи, яких стосується розробка