Організація інклюзивного навчання незрячого учня у закладі загальної середньої освіти

Автор / тренер курсу:

• Потимко Оксана Збігнєвна, кандидат історичних наук, керівник ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка».

Інформація про програму підвищення кваліфікації:

Напрям навчання: «Основи інклюзивної освіти та домедична підготовка».

Обсяг навчання: 30 годин (1 кредит ЄКТС).

Категорія слухачів курсу: педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти.

Мета курсу полягає в організації якісного навчання незрячих осіб в інклюзивному освітньому середовищі та набуття незрячою дитиною освітніх, комунікативних, соціальних компетентностей.

Компетентності, що вдосконалюватимуться / набуватимуться в процесі навчання: створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища, особливості (специфіка) інклюзивного навчання, забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами.

Метою курсу є поглиблення теоретичної та вдосконалення практичної підготовки педагогічних працівників закладів освіти, яка сприяє оволодінню практичними навичками навчання незрячого учня в умовах інклюзії, професійному опануванню спеціальних освітніх методик, усвідомленню психофізичних особливостей такої нозології як особи з важкими порушеннями зору, засвоєнню методик вивчення рельєфно-крапкового шрифту, ознайомленню зі спеціальними технічними засобами для навчання незрячих учнів, фаховій організації корекційно-розвиткового компоненту інклюзивного навчання.

Структура курсу:

• Тема 1: Організація інклюзивного навчання незрячого учня. Загальні аспекти. Нормативна база.
  • Тема 2: Психофізичні особливості осіб з важкими порушеннями зору.
  • Тема 3: Облаштування робочого місця незрячого учня: спеціальні технічні засоби, рельєфно-крапкові та інші підручники. Аудіодискрипція.
  • Тема 4Методика і методологія організації навчального процесу в інклюзивному освітньому просторі.

Опис результатів навчальної діяльності:

1. Набути знання, необхідні для організації інклюзивного навчання; методів і засобів навчання незрячої дитини в умовах інклюзії.
  2. Отримати знання про спеціальні технічні засоби і програми для навчання незрячих учнів; з аудіодискрипції.
  3. Набути знання з організації корекційної допомоги, застосовувати набуті знання для успішної педагогічної взаємодії.
  4. Володіти навичками письма і читання шрифтом Брайля; володіти методиками адаптації стимульних матеріалів для учнів з важкими порушеннями зору.

Документ про завершення навчання: сертифікат про підвищення кваліфікації Національного університету «Львівська політехніка» 30 годин (1 кредит ЄКТС).

Тривалість навчання: 3 тижні.

Форма навчання: очно.

Початок навчання: по факту комплектації групи на підставі замовлень від закладів освіти та (або) за результатами реєстрації на навчання.

Навчання платне: про вартість навчання можна дізнатись тут