Запобігання поширенню коронавіусу 2019-nCoV

Реєстрація на творчі конкурси для вступу на базі ПЗСО

Пасічники Національного університету «Львівська політехніка» вперше зібралися на свято меду

26 листопада 2015, 16:13
Прес-служба Національного університету «Львівська політехніка»

Ніхто не вів обліку, скільки у Національному університеті «Львівська політехніка» любителів-пасічників. Виявити хоча б частину їх взявся журналіст прес-служби університету Борис Козловський, хоча й не є пасічником. Він залучив до опитування директорів навчально-наукових інститутів, коледжів, деяких завідувачів кафедр. Наразі захоплених бджільництвом виявилося 35 осіб.

Серед них – проректор з науково-педагогічної роботи Дмитро Федасюк, директор Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології Микола Микийчук, колишній директор цього інституту (саме тут виявилося найбільше пасічників), завідувач кафедри інформаційно-вимірювальних систем Богдан Стадник, директор Інституту хімії та хімічних технологій Володимир Скорохода і колишній директор цього інституту Йосип Ятчишин, очільник Інституту права і психології Володимир Ортинський, директор Коломийського політехнічного коледжу Василь Білейчук.

Пасічництвом у Львівській політехніці займаються не лише професори і доценти. Серед них є й інженери, провідні фахівці різних структурних підрозділів Університету. Цікаво, що найбільше меду для дегустації – п’ять (!) півлітрових ємностей – надав сантехнік відділу головного механіка Ігор Пугач. Він наголосив, що разом зі своїми колегами передавав мед для бійців у зоні АТО. Виявилася серед пасічників-чоловіків і одна жінка – інженер з Інституту хімії та хімічних технологій Оксана Іськів.

В одній із студентських кав’ярень відбулися установчі збори пасічників Університету. Це було справжнє свято меду. Заради чого вирішено згуртувати бджолярів? Про це говорив, зокрема. ректор Львівської політехніки професор Юрій Бобало. Не однією роботою живуть люди. Є родина, є вільний час, дозвілля, захоплення. Такі заходи єднають людей, зміцнюють чуття єдиної родини. Ректор признався, що на його родинному обійсті у селі Дунаїв стоять чотири вулики, але вони, на жаль, порожні. Пасічництво вимагає особливого хисту і багато часу. Очільник Університету не виключає, що знову займеться пасічництвом.

Із промовою про розвиток пасічництва в Україні виступив колишній доцент Інституту комп’ютерних технологій, автоматики і метрології, голова Львівського обласного товариства пасічників Микола Грибок. Він зазначив, що бджільництво не тільки оздоровлює націю фізично, а й духовно. Україна посідає третє місце у світі за виробництвом меду, але на душу населення споживає, для прикладу, утричі менше, аніж Німеччина.

Під час зібрання директор Інституту комп’ютерних технологій, автоматики і метрології Микола Микийчук продемонстрував унікальний вулик власної конструкції.

Під час свята відбувалася й дегустація меду. Його учасники скуштували смачного медівника, спеченого з меду пасічників. А ще святковий настрій підсилили солісти ансамблю «Сузір’я» Народного дому «Просвіта». Вони виконали жартівливі пісні, пов’язані із бджолами.

Увесь представлений на святі мед у День святого Миколая передадуть в один із сиротинців Львова.