Завідувача кафедри архітектури та реставрації ІАРХ залучили до пошуків місця поховання Богдана Хмельницького

За матеріалами сайту «UA: Черкаси»
Суботів

У Суботові в Іллінській церкві розпочалися археологічні дослідження пустот, які зафіксував геосканер восени минулого року. Зі слів завідувача кафедри архітектури та реставрації Національного університету «Львівська політехніка» Миколи Бевза, вони можуть вказувати на ймовірне місце поховання Богдана Хмельницького.

Миколу Бевза залучили до робочої групи, аби дослідити архітектуру церкви та пустоти всередині стін та підлоги.

– Це невеликі дослідження для перевірки окремих аномалій, які виступають в самій будівлі, для перевірки будівельних особливостей, тому що тут є зміщення окремих деталей. Тут використовують найсучаснішу апаратуру, частково вона є з Львівської політехніки, частково – з київських інституцій, і цією технікою ми вивчаємо об’єкт, – розповідає науковець.

Фахівці сподіваються, що розвідки, які відбуваються в церкві, наближують до розгадки таємниці, де саме похований гетьман Богдан Хмельницький.