Завідувач кафедри хімії і технології неорганічних речовин Зеновій Знак дав інтерв’ю телеканалу «Перший Західний»

Кафедра хімії і технології неорганічних речовин Львівської політехніки
Скріншот з відеозапису

Професор Зеновій Знак, завідувач кафедри хімії і технології неорганічних речовин Інституту хімії та хімічних технологій Національного університету «Львівська політехніка», в інтерв’ю телеканалу «Перший Західний» розповів про небезпеку хімічного ураження населення під час воєнних дій. Він розповів про головні види бойових отруйних речовин, а також, як за різними ознаками оцінити ймовірне застосування отруйних речовин агресором. Професор зазначив, що конкретний тип отруйних речовин можуть встановити лише фахівці, однак у будь-якому разі необхідно дотримуватись низки правил, що дають змогу суттєво зменшити ризик ураження людей бойовим отруйними речовинами або хімічними сполуками, які використовують у промисловості та комунальному господарстві.

Зеновій Знак зауважив, що часто чутки, які поширюються серед людей стосовно дії отруйних речовин та захисту від їх дії, зумовлені недостатнім рівнем знань з природничих наук, передусім хімії та фізики.