Завідувач кафедри філософії взяв участь у читаннях на тему «Історіографія філософії як предмет дослідження»

Кафедра філософії Львівської політехніки
Скріншот з онлайн-заходу

16 грудня в режимі онлайн відбулися Історико-філософські читання на тему «Історіографія філософії як предмет дослідження», організаторами яких були Інститут філософії імені Григорія Сковороди НАН України і кафедра філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Завідувач кафедри філософії Львівської політехніки Ігор Карівець виступив на тему «Львівсько-Варшавська школа в контексті канону історії української філософії». Він наголосив на причинах, чому інтелектуальну формацію – Львівсько-Варшавську школу (1895–1939 рр.) варто включати у загальноприйняту історію української філософії:

• вона запропонувала нову, раціонально-аналітичну, методологію розв’язання філософських проблем;
  • виникла на основі впливу австрійської, а не німецької, філософії;
  • адептами цієї методології були й українські інтелектуали, громадські діячі, літературознавці, математики Східної Галичини міжвоєнного періоду, спадщина яких ще належним чином не досліджена.
Програма заходу Програма заходу Скріншот з онлайн-заходу