Засідання Вченої ради Львівської політехніки: важливі рішення для розвитку освітнього процесу та науки

Вікторія Бугайова, Центр комунікацій Львівської політехніки
Фото із засідання Вченої ради

27 серпня 2024 року відбулося чергове засідання Вченої ради Національного університету «Львівська політехніка», на якому розглядали важливі питання, пов'язані з розвитком університету та його науково-освітньої діяльності.

Одним із ключових питань порядку денного було зарахування нових докторантів до докторантури Львівської політехніки. Доповідала Олена Мукан, завідувачка відділу докторантури та аспірантури. Цей процес є важливим етапом у забезпеченні університету висококваліфікованими науковцями, здатними провадити дослідження на світовому рівні.

Ще одним важливим рішенням стало утворення кафедри систем віртуальної реальності в складі Навчально-наукового інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій (ІКНІ). Ця кафедра стане базовою для студентів спеціальності 122 «Комп'ютерні науки», на якій вже навчається 211 бакалаврів і 54 магістри. Доповідачем з цього питання виступив перший проректор університету Олег Матвійків. За його словами, нова кафедра поки що зосередиться на викладанні предметів, які раніше вивчали в Українській академії друкарства, що приєднана до Львівської політехніки.

Утворення кафедри систем віртуальної реальності стало логічним продовженням низки реорганізаційних заходів. Передумовами стали Наказ Міністерства освіти і науки України № 642 від 07.05.2024, Ухвала Вченої ради Львівської політехніки від 25.06.2024, а також Наказ ректора університету № 373-1-10 від 27.06.2024. Процес реорганізації включав утворення Навчально-наукового інституту поліграфії та медійних технологій на базі колишньої Української академії друкарства.

Кафедра систем віртуальної реальності буде випусковою для студентів спеціальності «Комп'ютерні науки», з якими працюватимуть висококваліфіковані науково-педагогічні кадри: 2 професори, доктори технічних наук; 1 доцент, доктор технічних наук; 5 доцентів, кандидатів технічних наук, а також 4 асистенти.

Крім того, на засіданні затверджено план роботи Вченої ради на 2024/25 навчальний рік.