Зарплати українських тестувальників – літо 2023: львівські політехніки, як завжди, серед лідерів

За матеріалами сайту DOU
Інфографіка до матеріалу

Спільнота українських програмістів DOU продовжує літній цикл статей про зарплати українських айтівців і презентує матеріал про зарплати тестувальників. Усі зарплати подано в доларах США після сплати податків («чистими»).

У травні-червні 2023 року зібрано відповіді 2927 українських тестувальників, 2496 з яких нині живуть в Україні, 270 переїхали за кордон через початок повномасштабної війни, але планують повернутися, а 161 – за кордоном і не планують повертатися. Цей матеріал базується на відповідях айтівців, які живуть в Україні або планують повернутися в Україну.

Найвищі зарплати у тих фахівців, які тимчасово живуть за кордоном, – $2500. Далі – Київ ($2200) і Львів ($2000).

Медіанні зарплати випускників і студентів за закладами вищої освіти розподілено так:

• Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» – $2750;
  • Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара – $2500;
  • Харківський національний університет радіоелектроніки – $2475;
  • Сумський державний університет – $2300;
  • Національний авіаційний університет – $2200;
  • Національний університет «Львівська політехніка» – $2100;
  • Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» – $2075;
  • Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана – $1870;
  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка – $1820.

Вищі за середні зарплати мають також тестувальники рівня Senior, які вчились у великих ІТ-університетах:

• Київський національний університет імені Тараса Шевченка ($3600);
  • Національний університет «Львівська політехніка» ($3500);
  • Національний авіаційний університет ($3500);
  • Харківський національний університет радіоелектроніки ($3500);
  • Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара ($3500).

Повний текст матеріалу – на сайті спільноти програмістів DOU.