За участю студентів-реставраторів Університету відновлюють цвинтар у вже неіснуючому бойківському селі

За матеріалами сайту «Форпост»
каплиця

Завдяки старанням небайдужих людей вдалося провести перші відновлюванні роботи на прицерковному цвинтарі неіснуючого прикордононого бойківського села Смільниця Старосамбірського району на Львівщині. «Перші результати можна помітити неозброєним оком», – повідомив Тарас Радь, керівник Центру дослідження українсько-польсько-словацького пограниччя УКУ.

За його словами, завдяки професійній допомозі студентів-реставраторів з Національного університету «Львівська політехніка» під керівництвом доцента Олени Стасюк із землі підняли і встановили дев’ять кам’яних надгробків. Також тривають роботи з перекриття цегляної дзвіниці та встановлення по периметру цвинтаря дерев’яного паркану.

Для завершення відновлюваних робіт на цвинтарі у Смільниці необхідно завершити професійну реставраційну роботу з кількома надгробками, що заплановано провести у травні 2018 року. Також тут заплановано встановити інформаційні таблиці про історію села Смільниця та дерев’яної церкви, що не збереглася.

підняття і встановлення кам’яного надгробку