Випускники з найвищими результатами ЗНО обирають «Інженерію програмного забезпечення»

За матеріалами сайту «Рубрика»
Заставка до матеріалу

Популярність технічних напрямів освіти зростає. Загалом за два роки кількість заяв на ІТ-напрями зросла вдвічі – зі 103 тисяч у 2019 році до понад 206 тисяч у 2021-му. Про це йдеться в дослідженні освітніх тенденцій від GlobalLogic.

Загалом у 2021 році випускники подали понад 1 мільйон електронних заяв до українських університетів. З них 18% припадає на технічні напрями. Найпопулярніші серед них – «Комп’ютерні науки» та «Інженерія програмного забезпечення». При цьому 14 із 30 випускників шкіл із найвищими результатами зовнішнього незалежного оцінювання (790+ балів за 4 предмети) обрали саме ці напрями для вступу.

Найбільше заяв майбутні ІТ-студенти подали у 5 закладів вищої освіти в Україні:

1. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»;
  2. Національний університет «Львівська політехніка»;
  3. Національний авіаційний університет;
  4. Київський національний університет імені Тараса Шевченка;
  5. Харківський національний університет радіоелектроніки.

Підготовку бакалаврів спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» у Національному університеті «Львівська політехніка» здійснює кафедра програмного забезпечення Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій. Докладніше про навчання та курси спеціальності – на сайті кафедри.