Викладачі катедри української мови взяли участь у Міжнародній науковій конференції Вроцлавської україністики

Катедра української мови Львівської політехніки
Скріншот з онлайн-конференції

Катедра української мови Національного університету «Львівська політехніка» долучилася до участи в знаковій події – Міжнародній науковій конференції Вроцлавської україністики: «LINGUA, LITTERAE, SERMO» (18–19 листопада 2021 року). Захід відбувся під патронатом ректора Вроцлавського університету професора Пшемислава Вішевського, Надзвичайного і Повноважного посла України в Республіці Польщі Андрія Дещиці та Колегіуму Східної Європи імені Яна Новака-Єзьоранського.

Цьогоріч Вроцлавська україністика відзначає 20-ліття від дня свого заснування, що й стало гарною нагодою для поважного наукового зібрання. Духову співпрацю України та Польщі яскраво засвідчила конференційна наукова спільнота. Два дні цікавих засідань, виступів та обговорень сприяли розвиткові лінгвістичних, культурологічних, літературознавчих, країнознавчих, дидактичних знань, у центрі яких була українська проблематика. Виголошено понад 60 доповідей, науковці репрезентували різні міста України та Польщі, Словаччини, Хорватії, Німеччини. Науковці Львівської політехніки гідно подали свої доповіді, які показали вислід україністики в таких царинах:

• Фаріон Ірина: «Історія українського правопису як дзеркало національної ідентичности»;
  • Куньч Зоряна, Василишин Ігор: «Античні вислови як матриці культурно-інтелектуальної, психоментальної та історіософської інтенції студентського соціуму (девізи університетів світу)»;
  • Булик-Верхола Софія: «Вектори розвитку музичної термінографії в Україні»;
  • Гнатюк Мирослава: «Вагомість фонетичних праць Здзислава Штібера для сучасних досліджень північнолемківських переселенських говірок в Україні»;
  • Ментинська Ірина: «Родо-видові відношення комп’ютерної терміносистеми»;
  • Микитюк Оксана: «Фразеологізми творів Дмитра Донцова як вияв української ідентичности»;
  • Харчук Лілія: «Запозичення в українській електроенергетичній термінології».